Ստեփան Դեմիրճյանն ասել է, որ արտահերթ ընտրությունների անցկացումը «սկզբունքային հարց է» - Mediamax.am
4036 դիտում
Ստեփան Դեմիրճյանն ասել է, որ արտահերթ ընտրությունների անցկացումը «սկզբունքային հարց է»
ՀԺԿ նախագահ Ստեփան Դեմիրճյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀԺԿ նախագահ Ստեփան Դեմիրճյանն այսօր ասել է, որ արտահերթ ընտրությունների անցկացումը «սկզբունքային հարց է»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ Ստեփան Դեմիրճյանն ասել է, որ «ընտրությունները պետք է լինեն արտահերթ, քանի որ հասարակությունը համոզված է, որ հերթական ընտրությունները նորից կեղծվելու են»:
«Չի կարելի կեղծել ընտրությունները եւ խոսել քաղաքական նոր մշակույթի ձեւավորման մասին: Քաղաքակիրթ երկխոսությունը սկսվում է քաղաքակիրթ ընտրություններից. որոշ հարցերի շուրջ բանակցելը դեռեւս երկխոսություն չէ», - ասել է ՀԺԿ նախագահը:
Նրա խոսքերով, ընդդիմությունը կընդունի հերթական կամ արտահերթ ընտրությունների արդյունքները, եթե դրանք «նորմալ անցկացվեն»:

Yerevan/Mediamax/. Head of the People’s Party of Armenia (PPA), Stepan Demirchyan, said today that the holding of extraordinary elections is a “matter of principle”.
Stepan Demirchyan said that “elections should be extraordinary, as the society believes that regular elections will be falsified again,” Mediamax reports.
“It’s impossible to falsify elections and speak of the formation of a new political culture. The civilized dialogue starts from civilized elections: discussion over some issues is not a dialogue,” PPA leader stated.
According to him, the opposition will accept the results of regular or extraordinary elections if they are conducted “normally”.