ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը մտահոգություն է հայտնել Ստեփանակերտի օդանավակայանի շահագործման կապակցությամբ - Mediamax.am
3729 դիտում
ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը մտահոգություն է հայտնել Ստեփանակերտի օդանավակայանի շահագործման կապակցությամբ
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն իրենց մտահոգությունն են հայտնել Լեռնայի Ղարաբաղում քաղաքացիական թռիչքների իրականացման կապակցությամբ:
Ինչպես նշվում է միջնորդների հայտարարության մեջ, այդ մասին ասվել է Փարիզում մարտի 2-3-ին համանախագահների՝ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ կայացած առանձին հանդիպումների ժամանակ:
“Համանախագահները կրկնել են իրենց մտահոգությունները Լեռնային Ղարաբաղում քաղաքացիական թռիչքների առնչությամբ: Նրանք նաեւ քննարկել են հրադադարի ռեժիմի ամրապնդման գաղափարները: Եռանախագահները առաջիկա շաբաթների ընթացքում կժամանեն տարածաշրջան եւ նախագահների հետ կքննարկեն հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված հաջորդ քայլերը”,- ասված է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հայտարարության մեջ:

Эксплуатация Степанакертского аэропорта вызывает обеспокоенность Минской группы ОБСЕ - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Сопредседатели Минской группы ОБСЕ выразили свою обеспокоенность по поводу осуществления гражданских полетов в Нагорном Карабахе.
Как отмечается в сообщении посредников, об этом было сказано в ходе состоявшихся 2-3 марта в Париже отдельных встреч сопредседателей с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана.
«Сопредседатели в очередной раз выразили свою обеспокоенность по поводу гражданских полетов в Нагорном Карабахе. Они обсудили также идеи по поводу укрепления режима прекращения огня. В ближайшие недели сопредседатели посетят регион и обсудят с президентами двух стран последующие шаги, направленные на мирное урегулирование конфликта», - говорится в сообщении сопредседателей МГ ОБСЕ.