Ադրբեջանը Ստեփանակերտ-Շուշի-Լաչին ճանապարհին թունելներ է կառուցում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են Ստեփանակերտ-Շուշի-Լաչին ավտոճանապարհի շինարարության մասին՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի ավտոմոբիլային ճանապարհների պետական գործակալությունը։
Մասնավորապես, Trend գործակալությունը հաղորդում է, որ «34 կիլոմետր երկարությամբ մայրուղու հողային շերտի լայնությունը 15 մետր է, յուրաքանչյուր գոտու լայնությունը՝ 3,75 մետր»։
Ճանապարհին կկառուցվի 2 կամուրջ եւ 4 թունել։ Հորատման աշխատանքներ են ընթանում 440 եւ 1100 մետր երկարությամբ առաջին եւ երրորդ թունելների մուտքի եւ ելքի հատվածներում, եւ 540 մետր երկարությամբ երկրորդ թունելի ելքի հատվածում:

Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani media outlets report with reference to the State Agency of Azerbaijan Automobile Roads about the construction of Stepanakert-Shushi-Lachin highway.
Trend Agency reports that “on the road with a total length of 34 kilometers, the width of the roadbed is 15 meters and the width of each lane is 3.75 meters.”
Two bridges and four tunnels will be built on the highway. Drilling is underway at the entrance and exit portals of the first and third tunnels with lengths of 440 and 1,100 meters and at the exit portal of the second tunnel with a length of 540 meters.