Ադրբեջանը Ստեփանակերտ-Շուշի-Լաչին ճանապարհին թունելներ է կառուցում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են Ստեփանակերտ-Շուշի-Լաչին ավտոճանապարհի շինարարության մասին՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի ավտոմոբիլային ճանապարհների պետական գործակալությունը։
Մասնավորապես, Trend գործակալությունը հաղորդում է, որ «34 կիլոմետր երկարությամբ մայրուղու հողային շերտի լայնությունը 15 մետր է, յուրաքանչյուր գոտու լայնությունը՝ 3,75 մետր»։
Ճանապարհին կկառուցվի 2 կամուրջ եւ 4 թունել։ Հորատման աշխատանքներ են ընթանում 440 եւ 1100 մետր երկարությամբ առաջին եւ երրորդ թունելների մուտքի եւ ելքի հատվածներում, եւ 540 մետր երկարությամբ երկրորդ թունելի ելքի հատվածում:

Азербайджан строит туннели на дороге Степанакерт-Шуши-Лачин - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Азербайджанские СМИ сообщают со ссылкой на Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана (ГААДА) о строительстве автодороги Степанакерт-Шуши-Лачин.
В сообщении агентства Trend говорится, что «на автомобильной дороге общей протяженностью 34 километра ширина земляного полотна составляет 15 метров, ширина каждой полосы движения – 3,75 метра».
На дороге будут построены 2 моста и 4 тоннеля. Ведется бурение на входном и выходном порталах первого и третьего тоннелей длиной 440 и 1100 метров, на выходном портале второго тоннеля - длиной 540 метров.