Ռուբեն Վարդանյան. «Կարող ենք իրավիճակը կտրուկ փոխել հօգուտ մեզ» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ «միավորվելով, իրար մեջ այդ ուժը գտնելով, կարող ենք իրավիճակը կտրուկ փոխել հօգուտ մեզ»։
Ռուբեն Վարդանյանը հանդիպումներ է ունեցել Սարուշեն, Նախիջեւանիկ, Վարդաձոր, Սառնաղբյուր, Ճարտար համայնքներում՝ բնակիչներին տեղեկացնելով «Արցախի  անվտանգության եւ զարգացման ճակատ» հանրային շարժման ստեղծման նպատակների մասին:
«Ընդհանուր նպատակը նույնն է, ինչ 35 տարի առաջ: Մենք պետք է ամեն ինչ անենք, որ այդ նպատակը դառնա իրականություն, որ Արցախը մնա անվտանգ, ազատ, երջանիկ եւ հայկական: Մենք հստակ սահմանել ենք 6 կարմիր գիծ, որոնց խախտումն անթույլատրելի է, նշել ենք առանցքային մարտահրավերները, դրանց դիմակայելու ճանապարհներն ու այն հիմնասյուները, որոնց վրա պետք է հենվենք մեր պայքարում:  Սրանք ուղղակի  հայտարարություններ չեն. ամեն նախադասության տակ կա գաղափար, նպատակ, ճանապարհային քարտեզ», - ասել է Վարդանյանը:

Yerevan /Mediamax/. Ruben Vardanyan, the former Minister of State of Artsakh, said that "by uniting, finding that strength in each other, we can drastically change the situation in our favor.”
Ruben Vardanyan held meetings in Sarushen, Nakhijevanik, Vardadzor, Sarnaghbyur, Chartar communities, presenting residents the goals of the created Artsakh Security and Development Front public movement.
“The general goal is the same as 35 years ago. We must do everything to make this goal a reality, to have safe, free, happy and Armenian Artsakh. We have clearly defined 6 red lines, the violation of which is inadmissible, we have indicated the key challenges, the ways to face them and the pillars on which we should rely on in our struggle. These are not just statements: there is an idea, a goal, a road map under every sentence,” Vardanyan said.