Ռուբեն Վարդանյան. «Կարող ենք իրավիճակը կտրուկ փոխել հօգուտ մեզ» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ «միավորվելով, իրար մեջ այդ ուժը գտնելով, կարող ենք իրավիճակը կտրուկ փոխել հօգուտ մեզ»։
Ռուբեն Վարդանյանը հանդիպումներ է ունեցել Սարուշեն, Նախիջեւանիկ, Վարդաձոր, Սառնաղբյուր, Ճարտար համայնքներում՝ բնակիչներին տեղեկացնելով «Արցախի  անվտանգության եւ զարգացման ճակատ» հանրային շարժման ստեղծման նպատակների մասին:
«Ընդհանուր նպատակը նույնն է, ինչ 35 տարի առաջ: Մենք պետք է ամեն ինչ անենք, որ այդ նպատակը դառնա իրականություն, որ Արցախը մնա անվտանգ, ազատ, երջանիկ եւ հայկական: Մենք հստակ սահմանել ենք 6 կարմիր գիծ, որոնց խախտումն անթույլատրելի է, նշել ենք առանցքային մարտահրավերները, դրանց դիմակայելու ճանապարհներն ու այն հիմնասյուները, որոնց վրա պետք է հենվենք մեր պայքարում:  Սրանք ուղղակի  հայտարարություններ չեն. ամեն նախադասության տակ կա գաղափար, նպատակ, ճանապարհային քարտեզ», - ասել է Վարդանյանը:

Рубен Варданян: «Мы можем резко изменить ситуацию в свою пользу» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Бывший госминистр Арцаха Рубен Варданян заявил, что «мы можем резко изменить ситуацию в свою пользу, если объединимся»
Рубен Варданян провел встречи в общинах Сарушен, Нахиджеваник, Вардадзор, Сарнахбюр и Чартар, информируя жителей о целях создания «Фронта безопасности и развития Арцаха».
«Общая цель такая же, как 35 лет назад. Мы должны сделать все, чтобы эта цель стала реальностью, чтобы Арцах оставался безопасным, свободным, счастливым и армянским.  Мы четко обозначили 6 «красных линий», нарушение которых недопустимо, обозначили ключевые вызовы, пути противостояния им и те столпы, на которые мы должны опираться в своей борьбе. Это не просто заявления: за каждым предложением есть идея, цель и дорожная карта», - сказал Варданян.