Փաշինյանը կարեւորել է Ռուսաստանի հասցեական արձագանքը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Լեռնային Ղարաբաղում ճգնաժամի հաղթահարման համատեքստում կարեւորել է Ռուսաստանի հասցեական արձագանքը:
Կառավարությունից հայտնում են, որ այդ մասին նա ասել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հեռախոսազրույցում:
«Քննարկվել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետեւանքով Լեռնային Ղարաբաղում շարունակվող հումանիտար ճգնաժամը: Այս համատեքստում վարչապետ Փաշինյանն անդրադարձել է մարտի 5-ին Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում իրականացված ահաբեկչական գործողությանը եւ դրա հետեւանքներին: Լեռնային Ղարաբաղում ճգնաժամի հաղթահարման համատեքստում ՀՀ վարչապետը կարեւորել է ՌԴ-ի կողմից հասցեական արձագանքը», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Пашинян подчеркнул важность «адресной реакции» России - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян отметил важность адресной реакции России в контексте преодоления кризиса в Нагорном Карабахе.
Пресс-служба правительства Армении сообщила, что он сказал об этом в телефонном разговоре с президентом России Владимиром Путиным.
«Обсуждался продолжающийся гуманитарный кризис в Нагорном Карабахе, создавшийся в результате незаконной блокады Азербайджаном Лачинского коридора. В этом контексте премьер-министр Пашинян коснулся террористической операции, проведенной Азербайджаном в Нагорном Карабахе 5 марта, и ее последствий. В контексте преодоления кризиса в Нагорном Карабахе премьер-министр Армении подчеркнул важность адресной реакции со стороны Российской Федерации», - говорится в сообщении.