Փաշինյանը կարեւորել է Ռուսաստանի հասցեական արձագանքը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Լեռնային Ղարաբաղում ճգնաժամի հաղթահարման համատեքստում կարեւորել է Ռուսաստանի հասցեական արձագանքը:
Կառավարությունից հայտնում են, որ այդ մասին նա ասել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հեռախոսազրույցում:
«Քննարկվել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետեւանքով Լեռնային Ղարաբաղում շարունակվող հումանիտար ճգնաժամը: Այս համատեքստում վարչապետ Փաշինյանն անդրադարձել է մարտի 5-ին Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում իրականացված ահաբեկչական գործողությանը եւ դրա հետեւանքներին: Լեռնային Ղարաբաղում ճգնաժամի հաղթահարման համատեքստում ՀՀ վարչապետը կարեւորել է ՌԴ-ի կողմից հասցեական արձագանքը», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Pashinyan highlights Russia’s “targeted response”
Yerevan /Mediamax/. In the context of overcoming the crisis in Nagorno-Karabakh, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan highlighted Russia’s targeted response.
Government’s press service reports that he said this in a telephone conversation with Russian President Vladimir Putin.
“The ongoing humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh due to the illegal blockade of the Lachin corridor by Azerbaijan was discussed. In this context, Prime Minister Pashinyan referred to the terrorist act by Azerbaijan in Nagorno-Karabakh on March 5 and its consequences. In the context of overcoming the crisis in Nagorno-Karabakh, the Prime Minister of Armenia highlighted Russia’s targeted response,” the message reads.