Պուտինը կարեւորել է հարցերի լուծումը «կառուցողական ոգով» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այսօր Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հեռախոսազրույցում ընդգծել է Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ծագող հարցերը «կառուցողական ոգով, ռուս խաղաղապահների հետ կողմերի սերտ շփման եւ փոխգործակցության միջոցով լուծելու անհրաժեշտությունը»։
Այս մասին ասվում է Կրեմլի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։
«Դիտարկվել են 2020-2022 թվականներին Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների միջեւ պայմանավորվածությունների ամբողջ փաթեթի իրականացման գործնական հարցերը, ներառյալ հայ-ադրբեջանական սահմանին կայունության եւ անվտանգության ապահովումը, տարածաշրջանում տնտեսական եւ տրանսպորտային կապերի վերականգնումը, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի նախապատրաստումը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Путин подчеркнул необходимость решения вопросов «в конструктивном ключе» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В телефонной беседе с премьер-министром Армении Николом Пашиняном президент России Владимир Путин подчеркнул сегодня необходимость решения всех возникающих вокруг Нагорного Карабаха вопросов «в конструктивном ключе, в тесном контакте и взаимодействии сторон с российскими миротворцами».
Об этом говорится в сообщении пресс-службы Кремля.
«Были рассмотрены практические аспекты реализации всего комплекса договорённостей лидеров России, Армении и Азербайджана 2020–2022 годов, включая шаги по обеспечению стабильности и безопасности на армяно-азербайджанской границе, восстановлению экономических и транспортных связей в регионе и подготовке мирного договора между Арменией и Азербайджаном», - говорится в сообщении.