Վարդանյան. «Սա է մեր հայրենիքը պահպանելու միակ ճանապարհը» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի Հանրապետության պետական նախարար, Օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ բոլոր միջոցներով աշխատանք է տարվում ապաշրջափակման ուղղությամբ, բայց կառավարությունը պարտավոր է պատրաստ լինել եւ հնարավոր բոլոր սցենարների պարագայում ապահովել բնակչության նվազագույն կենսական կարիքները:
Ռուբեն Վարդանյանն այցելել է Ասկերանի շրջանի Նորագյուղ, Խնձրիստան, Պատարա համայնքներ եւ հանդիպումներ ունեցել բնակիչների հետ:
Խոսելով շրջափակման պատճառների մասին՝ նա ընդգծել է, որ Ադրբեջանն ամեն կերպ փորձում է կոտրել արցախահայության ոգին ու ճնշումների միջոցով հասնել Արցախի հայաթափմանը:
«Այս փորձությունների միջով ստիպված ենք անցնել՝ հանուն Արցախը հայկական պահելու եւ հանուն մեր հողի վրա արժանապատիվ ապրելու իրավունքի պաշտպանության: Սա դժվար ճանապարհ է. չեմ կարող խոստանալ, որ խնդիրներ չեն լինելու, բայց վստահեցնում եմ, որ սա միակ ճանապարհն է, որը թույլ կտա պահպանել մեր հայրենիքը»:

Варданян: «Это единственный способ сохранить нашу Родину» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Государственный министр Арцаха, начальник Оперативного штаба Рубен Варданян заявил, что для снятия блокады принимаются все меры, однако правительство обязано обеспечивать минимальные жизненные потребности населения при всех возможных сценариях.
Рубен Варданян посетил общины Норагюх, Хндзристан, Патара Аскеранского района и встретился с жителями.
Говоря о причинах блокады, он подчеркнул, что Азербайджан всячески пытается сломить дух арцахских армян и путем давления добиться изгнания армян из Арцаха.
«Мы должны пройти через эти испытания ради сохранения Арцаха армянским и защиты права достойно жить на нашей земле. Это трудная дорога. Я не могу обещать, что проблем не будет, но уверяю вас, что это единственный путь, который позволит нам сохранить нашу Родину», - заявил Варданян.