Ադրբեջանցիները փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս։ Քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ «բնապահպանական» պատճառաբանությամբ այսօր առավոտյան 10:30-ի հատվածում փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին:
Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնել են, որ միջադեպի վերաբերյալ պատշաճ տեղեկացված է Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը:
«Անընդունելի համարելով ադրբեջանական կողմի ագրեսիվ ու ապակառուցողական վարքը՝ Արցախի լիազոր պետական մարմինները ձեռնարկում են բոլոր հնարավոր միջոցները իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ՝ կապ պահելով ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ»,- ասված է շտաբի հաղորդագրության մեջ:

Азербайджанцы перекрыли трассу Степанакерт-Горис - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня утром в 10:30 часов группа азербайджанцев в гражданской оеджде перекрыла трассу Степанакерт-Горис из соображений «охраны окружающей среды».
В информационном штабе Арцаха сообщили, что командование российских миротворческих сил должным образом информировано об инциденте.
«Считая агрессивное и деструктивное поведение азербайджанской стороны неприемлемым, уполномоченные государственные органы Арцаха принимают все возможные меры для урегулирования ситуации, поддерживая связь с командованием российских миротворческих сил», - говорится в сообщении штаба.