Փաշինյան. Տարածաշրջանում գլխավոր հարցը ԼՂ կարգավորման խնդիրն է - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանն ասել է, որ տարածաշրջանում իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ:
«Տարածաշրջանում գլխավոր հարցը շարունակում է մնալ Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորման հարցը: Ցավոք, վերջին շրջանում նկատվում է նաեւ ՌԴ խաղաղապահների պատասխանատվության գոտի հանդիսացող ԼՂ-ում լարվածություն: Դուք, վստահ եմ, տեղյակ եք, որ վերջերս փակվել էր Լաչինի միջանցքը, եւ ԼՂ-ում է այս հարցով կան մտահոգություններ»,- դիմելով Վլադիմիր Պուտինին` ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա հույս է հայտնել, որ այսօր «կկարողանանք քննարկել տարածաշրջանային անվտանգության բոլոր հարցերը»:
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի ղեկավարների հանդիպումը տեղի է ունեցել Ղրղզստանի մայրաքաղաք Բիշքեկում ընթացող Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստի շրջանակում։

Pashinyan: NK settlement remains main issue in the region - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said at the meeting with Russian President Vladimir Putin that the situation in the region remains tense.
“The main issue in the region remains the settlement of the Nagorno-Karabakh issue. Unfortunately, tension has recently been observed in Nagorno-Karabakh, in the area of responsibility of the Russian peacekeepers. I am sure you are aware that Lachin corridor was recently closed, and there are concerns about this in Nagorno-Karabakh,” Nikol Pashinyan said, addressing Vladimir Putin.
He expressed hope that today they “will manage to discuss all regional security issues.”
The meeting of the leaders of Armenia and Russia took place within the framework of the Supreme Eurasian Economic Council meeting in the capital of Kyrgyzstan, Bishkek.