Ռուբեն Վարդանյան. Արցախում մնալու եմ մինչեւ անվտանգության հարցերի լուծումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հասարակական գործիչ Ռուբեն Վարդանյանը հայտարարել է, որ Արցախում մնալու է այնքան ժամանակ, որքան կպահանջվի անվտանգության հարցերը լուծելու համար:
«Մինչեւ ես չփոխեմ իրավիճակը, մինչեւ արցախցիները չզգան, որ իրենց անվտանգությունն ապահովված է, ես Արցախից ոչ մի տեղ չեմ գնալու: Անելու եմ մինչեւ վերջ՝ որքան կարող եմ», - ասել է նա «Արմենիա» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում:
«Բոլորս պետք է հասկանանք, որ հույսներս պիտի դնենք միայն մեզ վրա: Ինքներս՝ պետությունը, բանակը, ժողովուրդը, պետք է հասկանանք, որ այս ճգնաժամը պետք է կանգնեցվի: Ներուժ ունեցող ցանկացած մարդ պետք է գիտակցի, որ իր ներդրումը կարեւոր է», - նշել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Рубен Варданян: Останусь в Арцахе до решения вопросов безопасности - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Общественный деятель Рубен Варданян заявил, что останется в Арцахе столько, сколько потребуется для решения вопросов безопасности.
«Пока я не изменю ситуацию, пока народ Арцаха не почувствует, что его безопасность обеспечена, я никуда не уеду из Арцаха. Я буду делать это до конца, насколько смогу», - сказал он в интервью телеканалу «Армения».
«Мы должны понять, что должны возлагать надежды только на самих себя. Мы сами - государство, армия, народ, должны понять, что этот кризис надо остановить. Любой человек, имеющий потенциал, должен понимать, что его участие важно», - отметил Рубен Варданян.