Ռուբեն Վարդանյան. Արցախում մնալու եմ մինչեւ անվտանգության հարցերի լուծումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հասարակական գործիչ Ռուբեն Վարդանյանը հայտարարել է, որ Արցախում մնալու է այնքան ժամանակ, որքան կպահանջվի անվտանգության հարցերը լուծելու համար:
«Մինչեւ ես չփոխեմ իրավիճակը, մինչեւ արցախցիները չզգան, որ իրենց անվտանգությունն ապահովված է, ես Արցախից ոչ մի տեղ չեմ գնալու: Անելու եմ մինչեւ վերջ՝ որքան կարող եմ», - ասել է նա «Արմենիա» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում:
«Բոլորս պետք է հասկանանք, որ հույսներս պիտի դնենք միայն մեզ վրա: Ինքներս՝ պետությունը, բանակը, ժողովուրդը, պետք է հասկանանք, որ այս ճգնաժամը պետք է կանգնեցվի: Ներուժ ունեցող ցանկացած մարդ պետք է գիտակցի, որ իր ներդրումը կարեւոր է», - նշել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Ruben Vardanyan to stay in Artsakh until the security issues are resolved - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Ruben Vardanyan stated that he will stay in Artsakh as long as it takes to resolve the security issues.
“Until I change the situation, until the people of Artsakh feel that their safety is ensured, I will not go anywhere from Artsakh. I will do it until the end, as much as I can,” he said in an interview with Armenia TV.
“We all should realize that we should rely only on ourselves. We – the state, the army, the people, must understand that this crisis must be stopped. Any person with potential should realize that his/her contribution is crucial,” Ruben Vardanyan said.