Արցախի նախագահը Գորիսում հանդիպել է Փարիզի քաղաքապետի հետ - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր Գորիսում հանդիպել է Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հետ:
«Արցախի Հանրապետության նախագահը գոհունակության խոսքեր է հղել Փարիզի քաղաքապետին` ցուցաբերած նախաձեռնողականության եւ համարձակության համար», - հայտնում են Արայիկ Հարությունյանի մամուլի ծառայությունից:
Տեղի է ունեցել նաեւ ընդլայնված կազմով հանդիպում, որին մասնակցել են Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը, ՀՅԴ Բյուրոյի անդամներ, Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունները համակարգող խորհրդի պատասխանատուներ, Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը:

Президент Арцаха встретился в Горисе с мэром Парижа - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился сегодня в Горисе с мэром Парижа Анн Идальго.
«Президент Арцаха выразил удовлетворение инициативностью и смелостью мэра Парижа, подчеркнув, что власти Арцаха высоко ценят периодические контакты с политическими кругами Франции», - говорится в сообщении пресс-слудбы Арутюняна.
Состоялась также встреча в расширенном составе с участием представителей законодательной и исполнительной властей Республики Арцах, посла Армении во Франции Асмик Толмаджян, членов Бюро АРФД, ответственных лиц Координационного совета армянских организаций Франции, губернатора Сюника Роберта Гукасяна.