Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյան ասել է, որ «անհայտ է՝ ու՞ր ենք գնալու Արցախի կարգավիճակի ուղղությամբ»:
«Անհայտ է՝ ու՞ր ենք գնալու Արցախի կարգավիճակի ուղղությամբ, ե՞րբ են սկսվելու եւ ինչ ընթացք են ունենալու բանակցությունները: Ինչպե՞ս են ձեւավորվելու ապագա հարաբերությունները Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանին», - ասել է նախագահը Նուր-Սուլթանում՝ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը:
«Եթե ադրբեջանցի զինվորը Հայաստանի տարածք է մտնում կես, էլ չեմ ասում մի քանի կիլոմետր, դա մեծ ահազանգ է մեզնից յուրաքանչյուրի համար: Շատ մեծ խնդիր է Ադրբեջանում գերության մեջ գտնվող մեր զինվորների հարցը: Հայաստանն ադրբեջանցի գերիներին վերադարձրել է, իսկ Ադրբեջանը դա չի անում եւ նրանց փորձում է օգտագործել որպես խաղաքարտ: Սա բացարձակ անընդունելի է: Հայաստանում կան ընտանիքներ, որոնց տղաները, ամուսինները, հայրերը անհետ կորած են: Սա պարզապես սարսափելի է, քանի որ չգիտես՝ զավակդ ո՞ղջ է, թե ոչ: Այսինքն, ամեն օր նրանք կանգնած են դրախտի եւ դժոխքի արանքում», - ասել է Արմեն Սարգսյանը:

Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Armen Sarkissian has stated that “it is unclear where we are headed in terms of Artsakh’s status.”
“It is unclear where we are headed in terms of Artsakh’s status, when the negotiations will begin and how they will go. How will future relations form on the border between Armenia and Azerbaijan?” President Sarkissian said at the meeting with Armenian Diaspora representatives in Nur-Sultan, Kazakhstan.
“If an Azerbaijani soldier intrudes into Armenia even for 500 meters, let alone several kilometers, it is a big alarm for all of us. The matter of our soldiers still held captive in Azerbaijan is a huge issue. Armenia returned Azerbaijani POWs, but Azerbaijan is keeping Armenian POWs and using them as leverage. This is completely unacceptable. There are families in Armenia, whose sons, husbands, fathers are missing. This is a horror, because you do not know if your loved ones are alive. Every day they stand between heaven and hell,” said Armen Sarkissian.