Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյան ասել է, որ «անհայտ է՝ ու՞ր ենք գնալու Արցախի կարգավիճակի ուղղությամբ»:
«Անհայտ է՝ ու՞ր ենք գնալու Արցախի կարգավիճակի ուղղությամբ, ե՞րբ են սկսվելու եւ ինչ ընթացք են ունենալու բանակցությունները: Ինչպե՞ս են ձեւավորվելու ապագա հարաբերությունները Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանին», - ասել է նախագահը Նուր-Սուլթանում՝ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը:
«Եթե ադրբեջանցի զինվորը Հայաստանի տարածք է մտնում կես, էլ չեմ ասում մի քանի կիլոմետր, դա մեծ ահազանգ է մեզնից յուրաքանչյուրի համար: Շատ մեծ խնդիր է Ադրբեջանում գերության մեջ գտնվող մեր զինվորների հարցը: Հայաստանն ադրբեջանցի գերիներին վերադարձրել է, իսկ Ադրբեջանը դա չի անում եւ նրանց փորձում է օգտագործել որպես խաղաքարտ: Սա բացարձակ անընդունելի է: Հայաստանում կան ընտանիքներ, որոնց տղաները, ամուսինները, հայրերը անհետ կորած են: Սա պարզապես սարսափելի է, քանի որ չգիտես՝ զավակդ ո՞ղջ է, թե ոչ: Այսինքն, ամեն օր նրանք կանգնած են դրախտի եւ դժոխքի արանքում», - ասել է Արմեն Սարգսյանը:

Армен Саргсян: «Неясно, куда мы пойдем в вопросе статуса Арцаха» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян сказал, что «неизвестно, в каком направлении мы пойдем в вопросе статуса Арцаха».
«Неизвестно, в каком направлении мы пойдем в вопросе статуса Арцаха, когда начнутся переговоры и каков будет сам процесс. Как будут складываться отношения на армяно-азербайджанской границе в будущем?» - сказал президент на встрече с представителями армянской общины в столице Казахстана Нур-Султане.
«Если азербайджанский солдат вторгается на на территорию Армении и продвигается на полкилометра, я уже не говорю о нескольких километрах, это вызывает тревогу у каждого из нас. Большой проблемой является вопрос наших солдат, находящихся в плену в Азербайджане. Армения вернула азербайджанских пленных, Азербайджан не сделал этого и пытается использовать это в качестве козыря. Это абсолютно недопустимо.
В Армении есть семьи, сыновья, мужья и отцы которых пропали без вести. Это просто ужасно, поскольку вы не знаете, жив ваш сын, или нет. Другими словами, эти люди каждый день стоят между раем и адом »,- сказал Армен Саргсян.