Շոյգուն թուրք նախարարին ասել է, որ մտահոգված է զինյալների տեղափոխմամբ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը «ակտիվ մասնակցություն է ունենում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կայունացման գործում»:
«Պաշտպանության նախարարությունը, իր իրավասության շրջանակներում, ակտիվ մասնակցություն է ունենում Ռուսաստանի Դաշնության նախաձեռնությունների իրագործմանը Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի շուտափույթ կայունացման համար», - ասել են ՌԴ ռազմական գերատեսչությունում:
«Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության հատուկ մտահոգության առարկա է Մերձավոր Արևելքից Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտի ահաբեկչական խմբավորումների զինյալներին տեղափոխման մասին ստացվող տեղեկատվությունը», - նշել են ՌԴ ռազմական գերատեսչությունում: Այստեղ հավելել են, որ այդ մտահոգությունը Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն արտահայտել  է Թուրքիայի ռազմական գերատեսչության ղեկավար Հուլուսի Աքարի հետ երկուշաբթի կայացած հեռախոսազրույցում:

Шойгу заявил турецкому коллеге об озабоченности России переброской боевиков - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министерство обороны России «принимает активное участие в стабилизации конфликта в Нагорном Карабахе».
«Минобороны в пределах своей компетенции принимает активное участие в реализации инициатив РФ по скорейшей стабилизации обстановки в Нагорном Карабахе», - говорится в сообщении российского военного ведомства.
«Особую тревогу минобороны России вызывает поступающая информация о переброске в район конфликта в Нагорном Карабахе боевиков террористических группировок с Ближнего Востока», - сказали в ведомстве и добавили, что эта озабоченность была доведена министром обороны РФ Сергеем Шойгу до главы военного ведомства Турции Хулуси Акара в ходе телефонных переговоров в понедельник.