Շոյգուն թուրք նախարարին ասել է, որ մտահոգված է զինյալների տեղափոխմամբ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը «ակտիվ մասնակցություն է ունենում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կայունացման գործում»:
«Պաշտպանության նախարարությունը, իր իրավասության շրջանակներում, ակտիվ մասնակցություն է ունենում Ռուսաստանի Դաշնության նախաձեռնությունների իրագործմանը Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի շուտափույթ կայունացման համար», - ասել են ՌԴ ռազմական գերատեսչությունում:
«Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության հատուկ մտահոգության առարկա է Մերձավոր Արևելքից Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտի ահաբեկչական խմբավորումների զինյալներին տեղափոխման մասին ստացվող տեղեկատվությունը», - նշել են ՌԴ ռազմական գերատեսչությունում: Այստեղ հավելել են, որ այդ մտահոգությունը Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն արտահայտել  է Թուրքիայի ռազմական գերատեսչության ղեկավար Հուլուսի Աքարի հետ երկուշաբթի կայացած հեռախոսազրույցում:

Shoigu tells Turkish counterpart Russia is concerned about transfer of terrorists - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Russian Defense Ministry “takes an active part in stabilizing the conflict in Nagorno-Karabakh.”
“The Ministry of Defense, in the framework of its competence, takes an active part in the implementation of the Russian Federation’s initiatives aimed at the earliest possible stabilization of the situation in Nagorno-Karabakh,” Russian Defense Ministry said in a statement.
“Russian Ministry of Defense is particulaly concerned with the incoming reports about the transfer of terrorists from the Middle East to the conflict area in Nagorno-Karabakh,” the ministry said, adding that Russian Defense Minister Sergei Shoigu voiced this concern to his Turkish counterpart Hulusi Akar during a phone conversations on Monday.