Արծրուն Հովհաննիսյան. Այսօր եւ երեկ բեկումնային մարտեր են եղել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ «այսօր եւ երեկ բեկումնային մարտեր են եղել՝ շատ համառ եւ մեծաքանակ ուժերի կիրառմամբ»:
«Հենց այդ պատճառով էլ դրանք կարող են առաջիկա օրերին ամեն ինչ իր տրամաբանական ավարտին հասցնել», - ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ողջ օրվա ընթացքում հատկապես հարավային ուղղությամբ ընթացել են համառ եւ դժվարին մարտեր, որոնք այս պահին էլ շարունակվում են: Մեր զինուժն ունի հաջողություններ, բայց մարտերը դժվար ու ծանր են: Մեր զորքերը շարունակում են փայլուն կատարել իրենց խնդիրները»,- ներկայացրել է նա:
Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնել է, որ «ամենահամեստ հաշվարկներով» այսօր մինչեւ կեսօր հակառակորդը կորցրել է 260-280 զինծառայող եւ ահաբեկիչներ, 60-ից 80 միավոր զրահատեխնիկա է խոցվել։
«Սակայն մարտերը շարունակվել են, վստահ եմ, որ այս թվերն աճել են»,- հավելել է նա:
Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկացրել է, որ այսօր մի քանի անգամ Ստեփանակերտը, Շուշին, Հադրութը եւ այլ բնակավայրեր ենթարկվել են հրթիռակոծությունների եւ հրետակոծությունների, կան տուժածներ:

Yerevan /Mediamax/. Representative of the Armenian Defense Army Artsrun Hovhannisyan stated today “the battles were crucial throughout yesterday and today, involving large forces.”
“This is why they may bring everything to its logical end in the coming days,” he added.
“Fierce and hard battles, which are underway even at this moment, took place throughout the day in the southern direction. Our Armed Forces are successful, but the battles are hard and fierce. Our troops continue to brilliantly fulfill their tasks,” said Hovhannisyan.
He went on adding that “by the most modest calculations” the enemy had lost 260-280 servicemen and terrorists by noon today, and 60-80 units of armored vehicles were damaged.
“But the battles went on, and I am sure these numbers have increased,” he added.
Artsrun Hovhannisyan also informed that Stepanakert, Shushi, Hadrut and other settlements were shelled several times today, casualties are reported.