Արծրուն Հովհաննիսյան. Այսօր եւ երեկ բեկումնային մարտեր են եղել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ «այսօր եւ երեկ բեկումնային մարտեր են եղել՝ շատ համառ եւ մեծաքանակ ուժերի կիրառմամբ»:
«Հենց այդ պատճառով էլ դրանք կարող են առաջիկա օրերին ամեն ինչ իր տրամաբանական ավարտին հասցնել», - ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ողջ օրվա ընթացքում հատկապես հարավային ուղղությամբ ընթացել են համառ եւ դժվարին մարտեր, որոնք այս պահին էլ շարունակվում են: Մեր զինուժն ունի հաջողություններ, բայց մարտերը դժվար ու ծանր են: Մեր զորքերը շարունակում են փայլուն կատարել իրենց խնդիրները»,- ներկայացրել է նա:
Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնել է, որ «ամենահամեստ հաշվարկներով» այսօր մինչեւ կեսօր հակառակորդը կորցրել է 260-280 զինծառայող եւ ահաբեկիչներ, 60-ից 80 միավոր զրահատեխնիկա է խոցվել։
«Սակայն մարտերը շարունակվել են, վստահ եմ, որ այս թվերն աճել են»,- հավելել է նա:
Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկացրել է, որ այսօր մի քանի անգամ Ստեփանակերտը, Շուշին, Հադրութը եւ այլ բնակավայրեր ենթարկվել են հրթիռակոծությունների եւ հրետակոծությունների, կան տուժածներ:

Арцрун Ованнисян: вчера и сегодня были переломные бои - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Представитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян сказал сегодня, что «вчера и сегодня велись переломные бои с применением многочисленных сил».
«Именно поэтому в ближайшие дни дело может быть доведено до логического конца», - сказал Арцрун Ованнисян.
«Сегодня в течение всего дня особенно на южном направлении шли упорные бои, которые продолжаются до сих пор. У наших вооруженных сил есть успехи, но бои тяжелые.
Наши войска продолжают блестяще выполнять свою задачу», - сказал он.
Арцрун Ованнисян заявил, что по «самым скромным подсчетам» сегодня к полудню противник потерял 260-280 солдат и террористов, 60-80 единиц бронетехники.
«Но боевые действия продолжаются, уверен, что эти цифры увеличились», - добавил он.
Арцрун Ованнисян сообщил также, что Степанакерт, Шуши, Гадрут и другие населенные пункты сегодня несколько раз подвергались обстрелам и бомбардировкам, есть пострадавшие.