ՀՀ ԱԳՆ. Բաքուն վտանգում է ԼՂ բանակցային գործընթացը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանն այսօր ասել է, որ Բաքուն շարունակում է վտանգել ԼՂ բանակցային գործընթացը։
«Բանակցային գործընթացում որեւէ հիմնավոր խոսքի բացակայությունն Ադրբեջանը փորձում է լրացնել՝ խոսելով սադրանքների լեզվով։ Բաքուն կրկին ցույց է տալիս, որ չի կարեւորում բանակցային գործընթացը, այլապես չէր վտանգի այն՝ արտգործնախարարների հանդիպման օրը զինադադարի հերթական կոպտագույն խախտում իրականացնելով»,- ասել է ԱԳՆ խոսնակը՝ պատասխանելով Արմենպրեսի հարցմանը:
Տիգրան Բալայանը հավելել է, որ այդ պահվածքը հստակ ի ցույց է դնում, որ իրականում Բաքուն հետաքրքրված չէ հանդիպման արդյունքներով։

МИД Армении: Баку ставит под удар переговорный процесс - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян сказал сегодня, что Баку продолжает ставить под удар переговорный процесс вокруг Арцаха.
«Не имея каких-либо внятных аргументов в переговорном процессе, Азербайджан пытается компенсировать это провокациями на линии соприкосновения. Баку еще раз демонстрирует, что для него не важен переговорный процесс, иначе бы не ставил его под удар, грубейшим образом нарушая режим прекращения огня в день встречи министров иностранных дел», - сказал пресс-секретарь МИД, отвечая на вопрос Арменпресс.
Тигран Балаян добавил, что такое поведение четко демонстрирует, что этот результат безразличен для него.