ՀՀ ԱԳՆ. Բաքուն վտանգում է ԼՂ բանակցային գործընթացը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանն այսօր ասել է, որ Բաքուն շարունակում է վտանգել ԼՂ բանակցային գործընթացը։
«Բանակցային գործընթացում որեւէ հիմնավոր խոսքի բացակայությունն Ադրբեջանը փորձում է լրացնել՝ խոսելով սադրանքների լեզվով։ Բաքուն կրկին ցույց է տալիս, որ չի կարեւորում բանակցային գործընթացը, այլապես չէր վտանգի այն՝ արտգործնախարարների հանդիպման օրը զինադադարի հերթական կոպտագույն խախտում իրականացնելով»,- ասել է ԱԳՆ խոսնակը՝ պատասխանելով Արմենպրեսի հարցմանը:
Տիգրան Բալայանը հավելել է, որ այդ պահվածքը հստակ ի ցույց է դնում, որ իրականում Բաքուն հետաքրքրված չէ հանդիպման արդյունքներով։

Yerevan/Mediamax/. Armenian Foreign Ministry spokesperson Tigran Balayan said today that Baku continues to jeopardize the negotiations on NK issue.
“Azerbaijan applies provocations to fill the gap of any substantiated statement in the negotiations process. Baku shows once again that the country does not attach any importance to the negotiations process, otherwise it would not try to hinder the process by commiting yet another gross violation of ceasefire regime right on the day of Foreign Ministers’ meeting,” Armenian MFA spokesperson said in response to Armenpress’s request.
Tigran Balayan added that this behavior clearly showed that Azerbaijani side was not at all interested in the results of the negotiations.