Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է Քաշաթաղի շրջան:
Ինչպես հաղորդում են ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից, Բակո Սահակյանը ծանոթացել է Հագարի եւ Աղավնո գետերի վրա հիդրոէլեկտրակայանների կառուցման ընթացքին:
ԼՂՀ նախագահը Քաշաթաղի շրջանի ջրային պաշարների օգտագործումը համարել է ռազմավարական մեծ կարեւորություն ունեցող ծրագիր երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման համար՝ նշելով, որ պետությունն այսուհետ էլ հատուկ ուշադրություն է դարձնելու այդ բնագավառին:
Այնուհետ Բակո Սահակյանը Ծիծեռնավանք գյուղում խորհրդակցություն է հրավիրել, հատուկ ուշադրություն է դարձվել վերաբնակեցման հարցերին եւ բերքահավաքի ընթացքին:

NKR President visits the Kashatagh region
According to NKR presidential press service, Bako Sahakyan got acquainted with the construction of the hydropower stations on the Hagari and Aghavno rivers.
NKR President considered the utilization of the region’s hydro resources as strategically important for socioeconomic development of the country emphasizing that the state would continue to keep this sphere in the spotlight.
Thereafter Bako Sahakyan convened in the village of Tsitsernavank a consultation: special attention was paid to the resettlement issues and harvest process.