Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է Քաշաթաղի շրջան:
Ինչպես հաղորդում են ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից, Բակո Սահակյանը ծանոթացել է Հագարի եւ Աղավնո գետերի վրա հիդրոէլեկտրակայանների կառուցման ընթացքին:
ԼՂՀ նախագահը Քաշաթաղի շրջանի ջրային պաշարների օգտագործումը համարել է ռազմավարական մեծ կարեւորություն ունեցող ծրագիր երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման համար՝ նշելով, որ պետությունն այսուհետ էլ հատուկ ուշադրություն է դարձնելու այդ բնագավառին:
Այնուհետ Բակո Սահակյանը Ծիծեռնավանք գյուղում խորհրդակցություն է հրավիրել, հատուկ ուշադրություն է դարձվել վերաբնակեցման հարցերին եւ բերքահավաքի ընթացքին:

Ереван /Медиамакс/. Президент НКР Бако Саакян посетил Кашатагский район.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, Бако Саакян ознакомился с процессом строительства гидроэлектростанций на реках Агари и Ахавно.
Президент НКР отметил важное стратегическое значение программы использования водных ресурсов Кашатагского района для социально-экономического развития страны, подчеркнув, что государство и в дальнейшем будет уделять особое внимание данной сфере.
Затем в селе Цицернаванк Бако Саакян созвал совещание, на котором особое внимание было уделено вопросам заселения и уборочных работ.