ՀՀ քաղաքացիները բրիտանական վիզա ստանալու համար այսուհետ դիմելու են մասնավոր ընկերությանը - Mediamax.am
22721 դիտում
ՀՀ քաղաքացիները բրիտանական վիզա ստանալու համար այսուհետ դիմելու են մասնավոր ընկերությանը
Լուսանկարը` http://london-info.info/
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատան վիզաների բաժինն այլեւս չի գործելու:
Այս մասին Մեդիամաքս-ին հայտնել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատան հաղորդակցության գծող ղեկավար Լիլիթ Քալանթարյանը:
Միացյալ Թագավորության վիզա ստանալու համար ՀՀ քաղաքացիներն այս տարվա ապրիլից պետք է դիմեն մասնավոր ընկերության, որին դեսպանատունը փոխանցել է վիզաների տրամադրման համար թղթաբանությամբ զբաղվելու գործառույթը:
«2014-ի ապրիլից այս տարածաշրջանում Միացյալ Թագավորության վիզաների ընդունման կենտրոնի գործերը վարելու է մեր նոր կոմերցիոն գործընկերը՝ Teleperformance ընկերությունը: Այսինքն` ՄԹ վիզա ստանալու համար այսուհետ ՀՀ քաղաքացիները փաստաթղթերը պետք է ներկայացնեն ոչ թե դեսպանատուն, այլ այդ ընկերության երեւանյան գրասենյակ»,- ասել է դեսպանատան ներկայացուցիչը:
Լիլիթ Քալանթարյանը պարզաբանել է, որ Teleperformance-ը մասնավոր ընկերություն է, որը միջնորդ է «քաղաքացու եւ Մեծ Բրիտանիայի վիզաների բաժնի միջեւ»: Բոլոր դիմումները շարունակելու են ընդունվել Միացյալ Թագավորության Վիզաների և իմիգրացիայի անձնակազմի կողմից, ինչպես դա արվում է ներկայումս:
Նշենք, որ այս նորամուծությունը գործելու է նաեւ Ադրբեջանում եւ Վրաստանում:
Նոր փոփոխության համաձայն, 2014-ի ապրիլից այս տարածաշրջանում վիզայի դիմումների կենտրոնի ծառայություններից օգտվելու համար անհրաժեշտ է վճարել 59 ֆունտ ստերլինգ` ի հավելում վիզայի վճարի:
«Սա գանձվելու է որպես վիզայի հետ կապված ծառայությունների սպասարկման վարձ, իսկ վճարումը կատարվելու է վիզայի վճարի հետ՝ վիզայի դիմումի հանձման համար օր եւ ժամ ստանալու պահին»,- տեղեկացրել է Լիլիթ Քալանթարյանը:

Для получения британской визы граждане Армении отныне должны обратиться в частную компанию - Mediamax.am
22724 просмотров
Для получения британской визы граждане Армении отныне должны обратиться в частную компанию
Фото: http://london-info.info/
Ереван/Медиамакс/. Отдел виз посольства Великобритании в Армении больше не будет действовать.
Об этом Медиамакс сообщила руководитель службы по связям с общественностью британского посольства Лилит Калантарян.
Для получения визы Великобритании граждане Армении с апреля текущего года должны будут обращаться в частную компанию, которой посольство передало полномочия по управлению документами для предоставления виз.
«С апреля 2014 года дела центра приема виз Великобритании будет вести наш новый коммерческий партнер, компания Teleperformance. То есть, отныне для получения визы Великобритании граждане Армении должны представлять документы не в посольство, а в ереванский офис данной компании»,- сказала она.
Лилит Калантарян пояснила, что Teleperformance - частная компания, которая является посредником «между гражданином и визовым отделом посольства Великобритании». Затем все заявки будут приниматься и обрабатываться сотрудниками управления по вопросам виз и иммиграции Великобритании, как это делается в настоящее время.
Отметим, что это нововведение будет действовать также в Азербайджане и Грузии. Согласно изменению, с апреля 2014 года в регионе за услуги визового центра нужно будет платить 59 фунтов стерлингов в дополнение к визовому сбору.