Հայաստան կժամանի ԱՄՆ պաշտպանության փոխնախարարի օգնականը
Երեւան: Մեդիամաքս: Դեկտեմբերի 18-19-ին երկկողմ պաշտպանական համագործակցության հարցերով խորհրդակցությունների նպատակով Հայաստան կժամանի ԱՄՆ պաշտպանության փոխնախարարի Ռուսաստանի, Ուկրաինայի եւ Եվրասիայի հարցերով օգնական Էվելին Ֆարկասը:
Այցի ընթացքում Էվելին Ֆարկասը հանդիպումներ կունենա ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի եւ գիտական շրջանակների փորձագետների հետ:
«Այցը նախանշում է Հայաստանի եւ Միացյալ Նահանգների ամուր ու զարգացող համագործակցությունը պաշտպանության ոլորտում: Էվելին Ֆարկասն իր քննարկումներում անդրադարձ կկատարի երկու երկրների համար փոխշահավետ համագործակցության ոլորտներին, ինչպիսիք են՝ դաշնային ու խաղաղապահ գործողությունները, ուսուցումները Հայաստանի զինվորականների ու Եվրոպական հրամանատարության ու Կանզասի ազգային գվարդիայի ուժերի մասնակցությամբ և տարածաշրջանային անվտանգությունը»,- հայտնում է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունը:

Deputy Assistant Secretary of U.S. Department of Defense to visit Armenia - Mediamax.am
Dr. Evelyn Farkas, Deputy Assistant Secretary of Defense for Russia/Ukraine/Eurasia, U.S. Department of Defense
Photo: http://www.defense.gov
Yerevan /Mediamax/. Dr. Evelyn Farkas, Deputy Assistant Secretary of Defense for Russia/Ukraine/Eurasia, U.S. Department of Defense will be making a visit to Armenia for a series of bilateral defense consultations from December 18 to19.
During her visit, Dr. Farkas will meet with Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian, Minister of Defense Seyran Ohanyan, and experts from the academic community.
«This visit highlights the strong and expanding cooperation between the United States and Armenia in the area of defense. Topics of Dr. Farkas’ discussions will include areas of cooperation that are beneficial to both countries such as coalition and peacekeeping operations, training between Armenian military and forces from the U.S. European Command and the Kansas National Guard, and regional security», - the press release disseminated by the Embassy reads this.