Հայաստան կժամանի ԱՄՆ պաշտպանության փոխնախարարի օգնականը
Երեւան: Մեդիամաքս: Դեկտեմբերի 18-19-ին երկկողմ պաշտպանական համագործակցության հարցերով խորհրդակցությունների նպատակով Հայաստան կժամանի ԱՄՆ պաշտպանության փոխնախարարի Ռուսաստանի, Ուկրաինայի եւ Եվրասիայի հարցերով օգնական Էվելին Ֆարկասը:
Այցի ընթացքում Էվելին Ֆարկասը հանդիպումներ կունենա ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի եւ գիտական շրջանակների փորձագետների հետ:
«Այցը նախանշում է Հայաստանի եւ Միացյալ Նահանգների ամուր ու զարգացող համագործակցությունը պաշտպանության ոլորտում: Էվելին Ֆարկասն իր քննարկումներում անդրադարձ կկատարի երկու երկրների համար փոխշահավետ համագործակցության ոլորտներին, ինչպիսիք են՝ դաշնային ու խաղաղապահ գործողությունները, ուսուցումները Հայաստանի զինվորականների ու Եվրոպական հրամանատարության ու Կանզասի ազգային գվարդիայի ուժերի մասնակցությամբ և տարածաշրջանային անվտանգությունը»,- հայտնում է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունը:

Помощник замминистра обороны США прибудет в Армению
Ереван /Медиамакс/. Помощник замминистра обороны США по вопросам России, Украины и Евразии Эвелин Фаркас 18-19-го декабря нанесет визит в Армению для проведения двусторонних консультаций по вопросам обороны.
В ходе своего визита Эвелин Фракас встретится с министром иностранных дел Армении Эдвардом Налбандяном, министром обороны Сейраном Оганяном и экспертами из академических кругов.
«Этот визит знаменует крепкое расширяющееся сотрудничество между США и Арменией в сфере обороны. В ходе своих встреч Эвелин Фракас затронет вопросы, связанные с взаимовыгодным сотрудничеством в таких областях как коалиционные и миротворческие операции, обучение армянских военнослужащих и европейского командования и Национальной Гвардии Канзаса, а также вопросы региональной безопасности», - отмечается в сообщении посольства США в Армении.