Բաքվում Սպիտակ տան հանդիպումը «պատմական շրջադարձային կետ» են որակում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի գլխավոր դատախազ Քյամրան Ալիեւը հայտարարել է, որ Սպիտակ տանը Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրումը «այս տարվա ամենակարեւոր իրադարձություններից մեկն էր»:
Ինչպես հաղորդում է Trend գործակալությունը, Լաչինում ելույթ ունենալով «Համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիեւը՝ անկախ Ադրբեջանի Սահմանադրության հեղինակը» միջազգային կոնֆերանսում ՝ Քյամրան Ալիեւն ասել է.
«Վաշինգտոնում կայացած հանդիպումը պատմական շրջադարձային կետ էր Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության եւ անվտանգության ապահովման առումով: Այս դիվանագիտական հաջողությունը Ադրբեջանի աճող հեղինակության եւ նախագահ Իլհամ Ալիեւի վճռական քաղաքականության արդյունքն է»:

В Баку назвали встречу в Вашингтоне «историческим поворотным моментом» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Генеральный прокурор Азербайджана Кямран Алиев заявил, что парафирование мирного соглашения между Азербайджаном и Арменией в Белом доме стало «одним из важнейших событий этого года».
Как сообщает Trend, выступая в Лачине на на международной конференции «Общенациональный лидер Гейдар Алиев – автор Конституции независимого Азербайджана», Кямран Алиев заявил:
«Встреча в Вашингтоне стала историческим поворотным моментом с точки зрения обеспечения устойчивого мира и безопасности на Южном Кавказе. Этот дипломатический успех является результатом растущего авторитета Азербайджана и решительной политики президента Ильхама Алиева».