Բաքվում Սպիտակ տան հանդիպումը «պատմական շրջադարձային կետ» են որակում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի գլխավոր դատախազ Քյամրան Ալիեւը հայտարարել է, որ Սպիտակ տանը Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրումը «այս տարվա ամենակարեւոր իրադարձություններից մեկն էր»:
Ինչպես հաղորդում է Trend գործակալությունը, Լաչինում ելույթ ունենալով «Համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիեւը՝ անկախ Ադրբեջանի Սահմանադրության հեղինակը» միջազգային կոնֆերանսում ՝ Քյամրան Ալիեւն ասել է.
«Վաշինգտոնում կայացած հանդիպումը պատմական շրջադարձային կետ էր Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության եւ անվտանգության ապահովման առումով: Այս դիվանագիտական հաջողությունը Ադրբեջանի աճող հեղինակության եւ նախագահ Իլհամ Ալիեւի վճռական քաղաքականության արդյունքն է»:

Yerevan /Mediamax/. Azerbaijan’s Prosecutor General Kamran Aliyev said that the initialing of the peace agreement between Azerbaijan and Armenia at the White House was "one of the most important events of this year.”
According to Trend, speaking in Lachin at the international conference “National Leader Heydar Aliyev – Author of the Constitution of Independent Azerbaijan,” Kamran Aliyev stated:
“The Washington meeting is a historic turning point in terms of ensuring sustainable peace and security in the South Caucasus. This diplomatic success is the result of Azerbaijan’s growing authority and the decisive policy of President Ilham Aliyev.”