Փաշինյանը Բրյուսելում կհանդիպի ԵՄ ղեկավարների հետ - Mediamax.am
Կառավարությունից հայտնում են, որ այսօր նախատեսված է նրա եռակողմ հանդիպում Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիու Կոշտայի եւ Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի նաեւ ԵՄ ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Մարտա Կոսի եւ Բելգիայի վարչապետ Բարտ Դը Վեվերի հետ։
Մեդիամաքսը նշում է, որ ս.թ. մայիսին Տիրանայում անցկացվող Եվրոպական քաղաքական համայնքի 6-րդ գագաթնաժողովի շրջանակներում հանդիպել էր Անտոնիու Կոշտայի եւ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենի հետ:
Նրանք քննարկվել էին Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների խորացմանն ուղղված օրակարգային հարցեր, ընդգծվել է երկկողմ համագործակցության շարունակական զարգացման կարեւորությունը՝ հատկապես ժողովրդավարության ամրապնդման, տնտեսական ինտեգրման, ենթակառուցվածքների արդիականացման եւ բարեփոխումների ոլորտներում:
Նիկոլ Փաշինյանն ասել էր, որ Հայաստանի կառավարությունը պատրաստակամ է  շարունակելու խորացնել փոխգործակցությունը ԵՄ հետ՝ «ապահովելով համագործակցության նոր եւ արդյունավետ փուլ»:

Pashinyan to meet with EU leaders in Brussels - Mediamax.am
Today, Pashinyan is scheduled to hold a trilateral meeting with the President of the European Council, Antonio Costa, and President of the European Commission, Ursula von der Leyen.
Nikol Pashinyan will also meet with European Commissioner for Enlargement Marta Kos and Belgian Prime Minister Bart De Wever.
Mediamax notes that in May 2025, Pashinyan met with Costa and von der Leyen in Tirana as part of the European Political Community (EPC) summit.
During the meeting, issues related to the deepening of Armenia-European Union relations were discussed, and the importance of the continuous development of bilateral cooperation was emphasized, especially in the areas of strengthening democracy, economic integration, infrastructure modernization and reforms.
Nikol Pashinyan emphasized the readiness of the Armenian Government to continue deepening cooperation with the EU.