Փաշինյանը hայ-ռուսական կապերի զարգացման համոզմունք է հայտնել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին եւ կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինին՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ:
Վլադիմիր Պուտինին ուղղված ուղերձում, մասնավորապես, Փաշինյանը նշել է.
«Ռուսաստանի Դաշնության ժամանակակից պատմության մեջ այս տոնը հանդիսանում է սերունդների ժառանգորդության խորհրդանիշը։ Ամեն տարի այս օրը ռուսաստանցիները նշում են երկրի պետական ինքնիշխանության հռչակումը՝ որպես ժամանակակից Ռուսաստանի պատմության նոր փուլի սկիզբ։
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ հարաբերությունները կզարգանան եւ կամրապնդվեն՝ ի նպաստ մեր երկրների ժողովուրդների բարօրության»։
Միխայիլ Միշուստինին ուղղված ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Այս օրը ժամանակակից Ռուսաստանի նորագույն պատմության մեջ մեկնարկային կետ է, որը նշանավորում է պետության եւ հասարակության զարգացման նոր փուլի սկիզբը։
Համոզված եմ, որ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի կառավարությունների միջեւ հետեւողական բազմամակարդակ համագործակցությունը կշարունակի նպատակային զարգանալ՝ նպաստելով փոխշահավետ նախագծերի իրականացմանը եւ երկու պետությունների տնտեսական ներուժի արդյունավետ օգտագործմանը»։

Pashinyan expresses confidence in development of Armenian-Russian relations - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan sent congratulatory messages to the President of the Russian Federation Vladimir Putin and the Prime Minister of the Russian Federation Mikhail Mishustin on Russia Day.
The message addressed to Vladimir Putin, in particular, states:
“In the modern history of the Russian Federation, this holiday is a symbol of the inheritance of generations. Every year on this day, Russians celebrate the proclamation of the country’s state sovereignty as the beginning of a new stage in the history of modern Russia.
I am convinced that, thanks to joint efforts, relations between the Republic of Armenia and the Russian Federation will develop and strengthen for the benefit of the peoples of our countries.”
The message addressed to Mikhail Mishustin, in particular, states:
“This day is a starting point in the modern history of Russia, marking the beginning of a new stage in the development of the state and society.
I am convinced that the consistent multi-level cooperation between the governments of the Republic of Armenia and the Russian Federation will continue to develop in a targeted way, contributing to the implementation of mutually beneficial projects and the effective use of the economic potential of both states.”