Փաշինյանն ու ՆԱՏՕ-ի նախկին քարտուղարը քննարկել են խաղաղության համաձայնագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղար, «Ռասմուսեն Գլոբալ» միջազգային քաղաքական խորհրդատվական կազմակերպության հիմնադիր նախագահ Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ:
«Հանդիպմանը, մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության եւ միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին համաձայնագրի» նախագծի տեքստի համաձայնեցման եւ նախագծի տեքստի համաձայնեցման շուրջ բանակցությունների ավարտին:
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է համաձայնագիրը ստորագրելու ՀՀ պատրաստակամությունը՝ ի նպաստ տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության ապահովման»,- ասվում է կառավարության հաղորդագրության մեջ:
Քննարկվել են Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությանը, ԵՄ-ի օժանդակությամբ մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքին վերաբերող հարցեր:

Пашинян и бывший генсек НАТО обсудили мирное соглашение - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и бывший генеральный секретарь НАТО, председатель-основатель международной политической консалтинговой организации «Rasmussen Global» Андерс Фог Расмуссен обменялись мнениями о региональных событиях.
«На встрече, в частности, обсуждались вопросы согласования проекта текста соглашения об установлении мира и межгосударственных отношений между Арменией и Азербайджаном» и завершения переговоров по согласованию проекта текста.
«Премьер-министр Пашинян подчеркнул готовность Армении подписать соглашение с целью внесения вклада в обеспечение мира и стабильности в регионе», - говорится в сообщении правительства.
Были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества Армения-Евросоюз, а также процесса реформ, реализуемых в нашей стране при содействии ЕС.