Փաշինյանն ու ՆԱՏՕ-ի նախկին քարտուղարը քննարկել են խաղաղության համաձայնագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղար, «Ռասմուսեն Գլոբալ» միջազգային քաղաքական խորհրդատվական կազմակերպության հիմնադիր նախագահ Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ:
«Հանդիպմանը, մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության եւ միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին համաձայնագրի» նախագծի տեքստի համաձայնեցման եւ նախագծի տեքստի համաձայնեցման շուրջ բանակցությունների ավարտին:
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է համաձայնագիրը ստորագրելու ՀՀ պատրաստակամությունը՝ ի նպաստ տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության ապահովման»,- ասվում է կառավարության հաղորդագրության մեջ:
Քննարկվել են Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությանը, ԵՄ-ի օժանդակությամբ մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքին վերաբերող հարցեր:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and former NATO Secretary General and founding chairman of the international political consulting organization Rasmussen Global, Anders Fogh Rasmussen, exchanged views on regional developments.
“The meeting, in particular, focused on the agreement on the draft text of the Agreement on the Establishment of Peace and Interstate Relations between Armenia and Azerbaijan and the finalization of negotiations on the draft text of the agreement.
Prime Minister Pashinyan emphasized Armenia’s readiness to sign the agreement to contribute to lasting peace and stability in the region,” the government’s press office said in a news release.
Issues related to Armenia-EU cooperation and the process of reforms implemented in Armenia with the EU’s assistance were discussed.