Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իրանի հոգեւոր առաջնորդին եւ նախագահին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ այաթոլլահ Սեյեդ Ալի Խամենեիին եւ Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանին՝ Նովրուզի առիթով:
Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդին ուղղված ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Մեր երկու երկրների եւ ժողովուրդների միջեւ պատմականորեն ձեւավորված ամուր բարեկամական հարաբերությունները շարունակում են հանդիսանալ այն հիմքը, որի վրա զարգանում եւ օրըստօրե ընդլայնվում է Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ բազմոլորտ եւ փոխշահավետ համագործակցությունը»:
Իրանի նախագահին ուղղված ուղերձում Փաշինյանը նշել է, որ Իրանի հետ բարեկամական հարաբերություն¬ներն «առանձնահատուկ նշանակություն ունեն մեզ համար, եւ մենք պատրաստ ենք ընդլայնել եւ ամրապնդել համագործակցությունը բոլոր ոլորտներում»:
«Գարնանային զարթոնքը խորհրդանշող այս տոնը թող նորանոր նվաճումներ եւ հաջողություններ բերի Իրանի ժողովրդին, իսկ Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ սերտ բարիդրացիական հարաբերությունները շարունակեն անշեղորեն զարգանալ՝ ի նպաստ մեր պետությունների եւ ողջ տարածաշրջանի խաղաղության ու բարգավաճման»,-ասված է ուղերձում:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has sent congratulatory messages to Supreme Leader of the Islamic Revolution Ayatollah Seyyed Ali Khamenei and Iranian President Masoud Pezeshkian on the occasion of Nowruz.
The message addressed to the Supreme Leader of the Islamic Revolution, in particular, states:
“The historically strong friendly relations between our two countries and peoples continue to be the foundation on which the multifaceted and mutually beneficial cooperation between Armenia and Iran is developing and expanding day by day.”
In his message to the Iranian President, Pashinyan noted that friendly relations with Iran “are of particular importance to us, and we are ready to expand and strengthen cooperation in all areas.”
“May this holiday, symbolizing the awakening of spring, bring new achievements and success to the Iranian people, and may the close neighborly relations between Armenia and Iran continue to develop steadily for the benefit of peace and prosperity of our countries and the entire region,” the message says.