Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իրանի հոգեւոր առաջնորդին եւ նախագահին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ այաթոլլահ Սեյեդ Ալի Խամենեիին եւ Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանին՝ Նովրուզի առիթով:
Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդին ուղղված ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Մեր երկու երկրների եւ ժողովուրդների միջեւ պատմականորեն ձեւավորված ամուր բարեկամական հարաբերությունները շարունակում են հանդիսանալ այն հիմքը, որի վրա զարգանում եւ օրըստօրե ընդլայնվում է Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ բազմոլորտ եւ փոխշահավետ համագործակցությունը»:
Իրանի նախագահին ուղղված ուղերձում Փաշինյանը նշել է, որ Իրանի հետ բարեկամական հարաբերություն¬ներն «առանձնահատուկ նշանակություն ունեն մեզ համար, եւ մենք պատրաստ ենք ընդլայնել եւ ամրապնդել համագործակցությունը բոլոր ոլորտներում»:
«Գարնանային զարթոնքը խորհրդանշող այս տոնը թող նորանոր նվաճումներ եւ հաջողություններ բերի Իրանի ժողովրդին, իսկ Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ սերտ բարիդրացիական հարաբերությունները շարունակեն անշեղորեն զարգանալ՝ ի նպաստ մեր պետությունների եւ ողջ տարածաշրջանի խաղաղության ու բարգավաճման»,-ասված է ուղերձում:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительные послания Верховному лидеру Исламской революции аятолле Сейеду Али Хаменеи и президенту Ирана Масуду Пезешкиану по случаю праздника Новруз.
В послании, адресованном Верховному лидеру Исламской революции, в частности, говорится:
«Исторически крепкие дружеские отношения между нашими двумя странами и народами продолжают оставаться той основой, на которой многогранное и взаимовыгодное сотрудничество между Арменией и Ираном развивается и расширяется с каждым днем».
В своем послании президенту Ирана Пашинян отметил, что дружественные отношения с Ираном «имеют для нас особое значение, и мы готовы расширять и укреплять сотрудничество по всем направлениям».
«Пусть этот праздник, символизирующий пробуждение весны, принесет иранскому народу новые достижения и успехи, а тесные добрососедские отношения между Арменией и Ираном продолжат неуклонно развиваться на благо мира и процветания наших стран и всего региона», - говорится в послании.