Վալենտինա Մատվիենկոն պաշտոնական այցով այցելել է Ադրբեջան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր Բաքվում ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին։
Ինչպես հաղորդում է Ազերթաջը, նախորեին Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ հանդիպել է Ադրբեջանի առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիեւան։
«Հանդիպման ընթացքում նշվել է, որ Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի հարաբերությունները կրում են ռազմավարական դաշնակցային բնույթ: Մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել երկկողմ մշակութային եւ հումանիտար համագործակցության հարցերի շուրջ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Валентина Матвиенко посещает Азербайджан с официальным визитом - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев принял сегодня в Баку председателя Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентину Матвиенко.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, накануне с Валентиной Матвиенко встретилась первый вице-президент Азхербайджана Мехрибан Алиева.
«В ходе встречи было отмечено, что отношения между Азербайджаном и Россией носят характер стратегического союзничества, состоялся обмен мнениями по вопросам двустороннего культурно-гуманитарного сотрудничества», - говорится в сообщении.