Վալենտինա Մատվիենկոն պաշտոնական այցով այցելել է Ադրբեջան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր Բաքվում ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին։
Ինչպես հաղորդում է Ազերթաջը, նախորեին Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ հանդիպել է Ադրբեջանի առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիեւան։
«Հանդիպման ընթացքում նշվել է, որ Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի հարաբերությունները կրում են ռազմավարական դաշնակցային բնույթ: Մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել երկկողմ մշակութային եւ հումանիտար համագործակցության հարցերի շուրջ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Yerevan /Mediamax/. President of Azerbaijan Ilham Aliyev received today in Baku Chairwoman of the Federation Council of the Federal Assembly of the Russian Federation Valentina Matviyenko.
According to Azertac, the day before, First Vice-President of Azerbaijan Mehriban Aliyeva, also met with Valentina Matviyenko.
“During the meeting it was noted that relations between Azerbaijan and Russia are characterized as of strategic alliance. The parties also exchanged views on issues of bilateral cultural and humanitarian cooperation,” the news release reads.