Ալիեւը մեղադրել է ԵՄ-ին ՀՀ տարածքով «Ադրբեջան սողոսկելու» փորձերի համար - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը մեղադրել է Եվրամիությանը Հայաստանի միջոցով «մեզ մոտ սողոսկելու» փորձերի համար։
Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, այսօր ելույթ ունենալով Բաքվի Գլոբալ ֆորումի բացմանը, Ալիեւը, մասնավորապես, հայտարարել է, որ Հայաստանում գործող ԵՄ դիտորդական առաքելությունը «ըստ էության, Եվրամիության հետախուզական առաքելություն է»։
«Նրանք գիշեր-ցերեկ կանգնում են մեր սահմաններին, լրտեսի նման փնտրում են հարմար սողանցքներ՝ մեզ մոտ սողոսկելու համար: Մենք բավարար հետախուզական տվյալներ ունենք», - հավելել է Իլհամ Ալիեւը։

Aliyev accuses the EU of trying to “sneak into Azerbaijan” through Armenia - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani President Ilham Aliyev has accused the European Union of trying to "sneak into” Azerbaijan through Armenia.
According to Azerbaijani media, speaking at the opening of the Global Baku Forum today, Aliyev, in particular, said that the EU monitoring mission operating in Armenia “is essentially the EU’s reconnaissance mission.”
“They stand day and night on our borders like spies looking for convenient loopholes to get to us. We have enough intelligence data at our disposal,” Ilham Aliyev added.