Ալիեւը մեղադրել է ԵՄ-ին ՀՀ տարածքով «Ադրբեջան սողոսկելու» փորձերի համար - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը մեղադրել է Եվրամիությանը Հայաստանի միջոցով «մեզ մոտ սողոսկելու» փորձերի համար։
Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, այսօր ելույթ ունենալով Բաքվի Գլոբալ ֆորումի բացմանը, Ալիեւը, մասնավորապես, հայտարարել է, որ Հայաստանում գործող ԵՄ դիտորդական առաքելությունը «ըստ էության, Եվրամիության հետախուզական առաքելություն է»։
«Նրանք գիշեր-ցերեկ կանգնում են մեր սահմաններին, լրտեսի նման փնտրում են հարմար սողանցքներ՝ մեզ մոտ սողոսկելու համար: Մենք բավարար հետախուզական տվյալներ ունենք», - հավելել է Իլհամ Ալիեւը։

Алиев обвинил ЕС в попытке «пробраться в Азербайджан» через территорию Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев обвинил Европейский союз в попытках «пробраться к нам» через Армению.
Как сообщают азербайджанские СМИ, выступая сегодня на открытия Глобального Бакинского форума, Алиев, в частности заявил, что действующая в Армении мониторинговая миссия ЕС «по сути является разведывательной миссией Европейского Союза».
«Они денно и нощно стоят на наших границах, как шпионы высматривая удобные лазейки, чтобы пробраться к нам. В нашем распоряжении есть достаточно разведывательных данных», - добавил Ильхам Алиев.