Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն այսօր հայտարարել է, որ դեպի Եվրամիություն կողմնորոշումը Հայաստանի ինքնիշխան իրավունքն է։
«Ըստ ամենայնի, Հայաստանում կան որոշակի քաղաքական ուժեր, որոնք կարծում են, որ կենտրոնանալը Եվրամիության վրա, հստակ պատկերացում չունենալով, թե արդյոք Եվրամիությունը շահագրգռված է դրանում, որոշակի լրացուցիչ դիվիդենտներ կապահովի երկրի եւ ժողովրդի շահերի համար», - Պեսկովի խոսքերը մեջբերում է ՏԱՍՍ-ը։
Սակայն, հավելել է նա, «եւ հայերը, եւ մնացած բոլորը պետք է հասկանան, թե որքանով փոխադարձ է ցանկությունը եւ ինչպես են եվրոպացիները վերաբերվում դրան»:

В Кремле сомневаются, что ЕС заинтересован в членстве Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков заявил сегодня, что ориентация на Евросоюз является суверенным правом Армении.
«По всей видимости, в Армении есть определенные политические силы, которые считают, что ориентирование на Евросоюз при отсутствии четкого понимания, заинтересован ли в этом сам Евросоюз, даст какие-то дополнительные дивиденды для самой страны и для интересов народа этой страны», - цитирует Пескова ТАСС.
Однако, добавил он, «нужно будет и самим армянам, и всем остальным разобраться в том, насколько это обоюдное желание и как к этому относятся сами европейцы».