Փաշինյանը չի մասնակցի ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցի այսօր Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին:
Այսօր առավոտյան Փաշինյանը հետեւյալ գրառումն է արել իր ֆեյսբուքյան էջում.
«Երկուշաբթի՝ դեկտեմբերի 23-ին, քովիդի դրական ախտորոշում եմ ունեցել:
Դեկտեմբերի 23-ին եւ 24-ին մեկուսացել եւ աշխատել եմ կեցավայրից: Դեկտեմբերի 25-ին ախտորոշումս արդեն բացասական է եւ վերադառնում եմ աշխատանքային սովորական ռեժիմի:
Այսուհանդերձ, նաեւ խորհրդակցելով գործընկերների հետ, չեմ մասնակցի այսօր Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին:
Մինչեւ օրվա վերջ որոշում կկայացնեմ վաղը ԵԱՏՄ բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստին մասնակցել-չմասնակցելու վերաբերյալ»:

Pashinyan not to attend informal CIS summit in St. Petersburg - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will not attend informal summit of leaders of the CIS countries scheduled for today in St. Petersburg.
This morning Pashinyan wrote on his Facebook page:
“On Monday, December 23, I tested positive for COVID-19. On December 23 and 24, I isolated and worked from my residence. On December 25, the test was already negative and I returned to my usual work routine.
However, after consulting with my colleagues, I decided not to participate in the informal summit of the leaders of the CIS countries to be held today in St. Petersburg.
By the end of the day I will decide whether or not to participate in tomorrow’s meeting of the EAEU Supreme Economic Council.”