Բայրամովը հայտարարել է բանակցություններում «լուրջ առաջընթացի» մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն ասել է, որ Հայաստանի հետ խաղաղության համաձայնագրի շուրջ բանակցություններում «լուրջ առաջընթաց է նկատվում»։
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը, այս մասին Բայրամովն ասել է Մեծ Բրիտանիայի պետական նախարար Սթիվեն Դաութիի հետ հեռախոսազրույցում։
Մեդիամաքսը նշում է, որ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր խորհրդարանում ասել էր.
«Ուզում եմ զգուշավոր լավատեսությամբ ասել, որ մոտ ապագայում մենք կկարողանանք համաձայնության գալ մնացած մեկ կամ երկու կետերի շուրջ եւ ունենալ լիովին համաձայնեցված խաղաղության պայմանագիր»։

Байрамов заявил о «серьезном прогрессе» на переговорах с Арменией - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов заявил, что в процессе переговоров по мирному соглашению с Арменией «наблюдается серьезный прогресс».
Как сообщает агентство Trend, Байрамов сказал об этом в телефонном разговоре с государственным министром Великобритании Стивеном Даути.
Медиамакс отмечает, что министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян сегодня, в свою очередь, заявил в парламенте:
«Я хочу сказать с осторожным оптимизмом, что в ближайшем будущем мы сумеем договориться по одному-двум оставшимся пунктам и иметь полностью согласованный мирный договор».