Բայրամովը հայտարարել է բանակցություններում «լուրջ առաջընթացի» մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն ասել է, որ Հայաստանի հետ խաղաղության համաձայնագրի շուրջ բանակցություններում «լուրջ առաջընթաց է նկատվում»։
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը, այս մասին Բայրամովն ասել է Մեծ Բրիտանիայի պետական նախարար Սթիվեն Դաութիի հետ հեռախոսազրույցում։
Մեդիամաքսը նշում է, որ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր խորհրդարանում ասել էր.
«Ուզում եմ զգուշավոր լավատեսությամբ ասել, որ մոտ ապագայում մենք կկարողանանք համաձայնության գալ մնացած մեկ կամ երկու կետերի շուրջ եւ ունենալ լիովին համաձայնեցված խաղաղության պայմանագիր»։

Bayramov states about “significant progress” in talks with Armenia - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov stated that "significant progress has been made” in the negotiation process with Armenia on a peace agreement.
Trend news agency reports that Bayramov said this in a telephone conversation with UK Minister of State Stephen Doughty.
Mediamax notes that Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan, in his turn, said at the parliament today:
“I want to say with cautious optimism that in the near future we will be able to agree on one or two remaining articles and have a fully agreed peace treaty.”