Փաշինյանը հանդիպել է Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Թեհրանում հանդիպում է ունեցել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյեդ Ալի Խամենեիի հետ:
«Սեյեդ Ալի Խամենեին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին Իրանի նորընտիր նախագահի երդմնակալության արարողությանը մասնակցելու նպատակով Թեհրան այցելելու համար:
Զրուցակիցները համոզմունք են հայտնել, որ Հայաստանը եւ Իրանը կշարունակեն ջերմ ու բարեկամական հարաբերությունների զարգացմանը միտված քայլերն՝ ի նպաստ երկու պետությունների եւ ժողովուրդների առաջընթացի», - ասված է ՀՀ կառավարության հաղորդագրության մեջ:

Пашинян встретился с Верховным лидером Исламской революции - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Никол Пашинян провел сегодня в Тегеране встречу с Верховным лидером Исламской революции Аятоллой Сейедом Али Хаменеи.
«Сейед Али Хаменеи поблагодарил премьер-министра за визит в Тегеран для участия в церемонии инаугурации новоизбранного президента Ирана.
Собеседники выразили уверенность, что Армения и Иран продолжат предпринимать шаги по развитию теплых и дружественных отношений на благо прогресса обоих государств и народов», - говорится с сообщении пресс-службы правительства Армении.