Փաշինյանը հանդիպել է Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Թեհրանում հանդիպում է ունեցել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյեդ Ալի Խամենեիի հետ:
«Սեյեդ Ալի Խամենեին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին Իրանի նորընտիր նախագահի երդմնակալության արարողությանը մասնակցելու նպատակով Թեհրան այցելելու համար:
Զրուցակիցները համոզմունք են հայտնել, որ Հայաստանը եւ Իրանը կշարունակեն ջերմ ու բարեկամական հարաբերությունների զարգացմանը միտված քայլերն՝ ի նպաստ երկու պետությունների եւ ժողովուրդների առաջընթացի», - ասված է ՀՀ կառավարության հաղորդագրության մեջ:

Pashinyan meets with the Supreme Leader of the Islamic Revolution - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan met today in Tehran with the Supreme Leader of the Islamic Revolution, Seyyed Ali Khamenei.
“Seyyed Ali Khamenei thanked the prime minister for visiting Tehran to attend the inauguration ceremony of the newly elected president of Iran.
The interlocutors expressed their belief that Armenia and Iran will continue taking steps towards the development of warm and friendly relations for the benefit of the progress of both states and peoples,” Armenian government’s press office said in a news release.