Փաշինյանն ու Մակրոնը քննարկել են ԵՄ հետ Հայաստանի գործակցության զարգացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանյուել Մակրոնը կարեւորել են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովմանն ուղղված ջանքերը:
Կառավարությունից հայտնում են, որ Լոնդոնում ընթացող Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում կայացած հանդիպմանը «զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա բազմաոլորտ համագործակցությանը վերաբերող օրակարգային հարցեր»:
«Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին: Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության զարգացման շուրջ», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Pashinyan and Macron discuss development of Armenia-EU cooperation - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and French President Emmanuel Macron emphasized efforts aimed at ensuring peace and stability in the region.
Government’s press office reports that during the meeting in the sidelines of the European Political Community summit in London “the interlocutors discussed issues related to multi-sectoral cooperation between Armenia and France.”
“Reference was made to the peace process between Armenia and Azerbaijan. The interlocutors exchanged ideas on the development of Armenia-European Union cooperation,” the news release runs.