Փաշինյանն ու Մակրոնը քննարկել են ԵՄ հետ Հայաստանի գործակցության զարգացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանյուել Մակրոնը կարեւորել են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովմանն ուղղված ջանքերը:
Կառավարությունից հայտնում են, որ Լոնդոնում ընթացող Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում կայացած հանդիպմանը «զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա բազմաոլորտ համագործակցությանը վերաբերող օրակարգային հարցեր»:
«Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին: Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության զարգացման շուրջ», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Пашинян и Макрон обсудили расширение связей Армении с ЕС - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Франции Эммануэль Макрон подчеркнули важность усилий по обеспечению мира и стабильности в регионе.
В пресс-службе армянского правительства сообщили, что на встрече в рамках проходящего в Лондоне Саммита европейского политического сообщества «собеседники обсудили вопросы повестки многопрофильного сотрудничества между Арменией и Францией».
«Был затронут мирный процесс между Арменией и Азербайджаном. Собеседники обменялись мыслями вокруг развития сотрудничества Армения-ЕС»,- говорится в пресс-релизе правительства.