USAID-ի ղեկավար Սամանթա Փաուերը կայցելի Հայաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (ԱՄՆ ՄԶԳ-USAID) ղեկավար Սամանթա Փաուերը հուլիսի 8-ից 11-ը կայցելի Հայաստան:
ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան գրասենյակի հաղորդագրության մեջ ասված է, որ այցի նպատակն է «հաստատել Հայաստանի հետ Միացյալ Նահանգների խորացող գործընկերությունը, ընդգծել ԱՄՆ ՄԶԳ աջակցությունը Հայաստանի կառավարության բարեփոխումների օրակարգին եւ առաջ մղել Հայաստանի դիմակայունությունը բարձրացնելու ջանքերը»։
Սամանթա Փաուերը կհանդիպի կառավարության բարձրաստիճան պաշտոնյաների, գործարար ոլորտի առաջնորդների, երիտասարդների եւ լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ, ինչպես նաեւ տեղահանված անձանց հետ:

Глава USAID Саманта Пауэр посетит Армению - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Глава Агентства США по международному развитию (USAID) Саманта Пауэр посетит Армению 8-11 июля.
В сообщении представительства USAID в Армении говорится, что целью визита является «подтверждение углубления партнерства США с Арменией, поддержка программы реформ правительства Армении и продвижение усилий по повышению устойчивости Армении».
Саманта Пауэр встретится с высокопоставленными представителями правительства, бизнес-лидерами, молодежью и представителями СМИ, а также с перемещенными лицами.