Փաշինյանը դատապարտել է Դաղստանում տեղի ունեցած ահաբեկչությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին Դերբենտում եւ Մախաչկալայում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ։
«Խոր ցավով ընդունեցի Դերբենտում եւ Մախաչկալայում տեղի ունեցած եւ անմեղ քաղաքացիների եւ իրավապահների մահվան պատճառ դարձած սարսափելի ահաբեկչությունների մասին ողբերգական լուրը։
Հայաստանի Հանրապետությունը խստորեն դատապարտում է այս ահաբեկչությունը եւ անընդունելի է համարում բռնության ցանկացած դրսեւորում։
Խնդրում եմ Հայաստանի ժողովրդի եւ անձամբ իմ անունից կարեկցանքի եւ զորակցության խոսքեր փոխանցել զոհվածների ընտանիքներին եւ մերձավորներին, իսկ բոլոր տուժածներին մաղթում եմ շուտափույթ ապաքինում», - ասված է հեռագրում:

Пашинян осудил теракт в Дагестане - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту России Владимиру Путину по случаю террористических актов в Дербенте и Махачкале.
«С глубокой скорбью воспринял трагическую весть об ужасающих террористических актах в Дербенте и Махачкале, повлёкших за собой гибель невинных граждан и сотрудников правоохранительных органов.
Республика Армения решительным образом осуждает данные теракты и считает любое проявление насилия недопустимым.
Прошу от имени народа Армении и от себя лично передать слова сочувствия и поддержки родным и близким жертв и пожелания скорейшего выздоровления всем пострадавшим», - говорится в телеграмме.