Փաշինյանը դատապարտել է Դաղստանում տեղի ունեցած ահաբեկչությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին Դերբենտում եւ Մախաչկալայում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ։
«Խոր ցավով ընդունեցի Դերբենտում եւ Մախաչկալայում տեղի ունեցած եւ անմեղ քաղաքացիների եւ իրավապահների մահվան պատճառ դարձած սարսափելի ահաբեկչությունների մասին ողբերգական լուրը։
Հայաստանի Հանրապետությունը խստորեն դատապարտում է այս ահաբեկչությունը եւ անընդունելի է համարում բռնության ցանկացած դրսեւորում։
Խնդրում եմ Հայաստանի ժողովրդի եւ անձամբ իմ անունից կարեկցանքի եւ զորակցության խոսքեր փոխանցել զոհվածների ընտանիքներին եւ մերձավորներին, իսկ բոլոր տուժածներին մաղթում եմ շուտափույթ ապաքինում», - ասված է հեռագրում:

Pashinyan condemns the terrorist attack in Dagestan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has offered condolences to Russian President Vladimir Putin on the terrorist attacks in Derbent and Makhachkala.
“I received with deep sorrow the tragic news about the terrible terrorist attacks that took place in Derbent and Makhachkala, causing the death of innocent citizens and law enforcement officers.
The Republic of Armenia strongly condemns this act of terrorism and considers any manifestation of violence unacceptable.
“On behalf of the people of Armenia and on my own behalf, I would like to convey words of sympathy and support to the families and relatives of the victims, and I wish all the victims a speedy recovery,” the Armenian premier said in the telegram.