Խամենեի. ՀՀ եւ Իրանի հարաբերությունների զարգացման հակառակորդներ կան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Իրանի Գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին այսօր հայտարարել է, որ Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ հարաբերությունների զարգացումը հակառակորդներ ունի։
Ինչպես հաղորդում է IRNA գործակալությունը, այդ մասին Ալի Խամենեին ասել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը, որը ժամանել էր Իրան՝ մասնակցելու ավիավթարի հետեւանքով զոհված նախագահ Ռայիսիի հրաժեշտի արարողությանը։
Գերագույն առաջնորդը նշել է, որ Հայաստանի հետ հարաբերությունների ընդլայնման Իրանի քաղաքականությունը կշարունակվի փոխնախագահ Մոհամադ Մոխբարի ղեկավարությամբ։
Ալի Խամենեին ասել է, որ հանգուցյալ նախագահը շատ զգայուն էր վերաբերվում Հայաստանի սահմանների հարցերին, եւ այդ «զգայունությունն ու մտահոգությունը պետք է շարունակաբար հաշվի առնել»։

Ереван /Медиамакс/. Верховный лидер Ирана Али Хаменеи заявил сегодня о наличии противников развития отношений между Арменией и Ираном.
Как сообщает агентство IRNA, Али Хаменеи сказал об этом сегодня на встрече с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, прибывшим в Иран для участия в церемонии прощания с президентом Раиси, погибшим в результате авиакатастрофы.
Верховный лидер отметил, что политика Ирана по расширению отношений с Арменией продолжится под руководством вице-президента Мохаммада Мохбара.
Али Хаменеи заявил, что покойный президент очень чувствительно относился к вопросам границ Армении, и эти «чувствительность и забота должны браться во внимание».