Խամենեի. ՀՀ եւ Իրանի հարաբերությունների զարգացման հակառակորդներ կան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Իրանի Գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին այսօր հայտարարել է, որ Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ հարաբերությունների զարգացումը հակառակորդներ ունի։
Ինչպես հաղորդում է IRNA գործակալությունը, այդ մասին Ալի Խամենեին ասել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը, որը ժամանել էր Իրան՝ մասնակցելու ավիավթարի հետեւանքով զոհված նախագահ Ռայիսիի հրաժեշտի արարողությանը։
Գերագույն առաջնորդը նշել է, որ Հայաստանի հետ հարաբերությունների ընդլայնման Իրանի քաղաքականությունը կշարունակվի փոխնախագահ Մոհամադ Մոխբարի ղեկավարությամբ։
Ալի Խամենեին ասել է, որ հանգուցյալ նախագահը շատ զգայուն էր վերաբերվում Հայաստանի սահմանների հարցերին, եւ այդ «զգայունությունն ու մտահոգությունը պետք է շարունակաբար հաշվի առնել»։

Yerevan /Mediamax/. The Supreme Leader of Iran Ali Khamenei stated today that the development of relations between Iran and Armenia has oppositions.
IRNA reports that Ali Khamenei, stated this today, during a meeting with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, who is visiting Iran to attend the farewell ceremony for President Raisi killed in a helicopter crash.
The Supreme Leader noted that Iran’s policy of expanding relations with Armenia will continue under the guidance of Iranian Vice President Mohammad Mokhbar.
He noted that the late president was very sensitive to the border issues related to Armenia, and “these sensitivities and cares should still be taken into account.”