ՌԴ ԱԳՆ. ԵՄ-ի հետ վիզաների չեղարկումը կազդի Հայաստանի անվտանգության վրա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի ԱԳՆ-ն հայտարարել է, որ «Եվրամիության միջեւ առանց վիզաների ռեժիմի սահմանումը կհանգեցնի Հայաստանից խոստումնալից երիտասարդների արտահոսքին եւ բացասաբար կանդրադառնա երկրի անվտանգության եւ տնտեսության վրա»։
«Դա երեւում է Վրաստանի, Մոլդովայի, Ուկրաինայի եւ ԵՄ-ին արդեն միացած Բալթյան երկրների, Լեհաստանի, Ռումինիայի, Բուլղարիայի օրինակներով, որոնց բնակչությունը զանգվածաբար հոսում է դեպի ավելի բարեկեցիկ երկրներ՝ ցածր վարձատրվող աշխատանքի», - Ռուսաստանի ԱԳՆ-ից հայտնել են ՏԱՍՍ-ին:
Մեդիամաքսը նշում է, որ ԵՄ-ի հետ Հայաստանի քաղաքացիների համար վիզաների չեղարկման մասին բանակցությունների մեկնարկի ժամկետը դեռ որոշված չէ:

Russian MFA: Visa-free regime with the EU to affect Armenia’s security - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Russian Foreign Ministry said that “the introduction of a visa-free regime between Armenia and the European Union will lead to an outflow of promising young people from the republic and will have a negative impact on the country’s security and economy.”
“This can be seen in the examples of Georgia, Moldova, Ukraine, and, in fact, the Baltic states, Poland, Romania and Bulgaria, which have already joined the EU and the population of which is massively moving to more prosperous countries for low-paid jobs,” the Russian Foreign Ministry official told TASS.
Mediamax notes that the date of starting negotiations with the EU on visa-free regime for Armenian citizens has not been set yet.