Ալիեւ. «Մոսկվայի հետ մեր կապերը որակապես նոր մակարդակի են հասել» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ «Բաքվի եւ Մոսկվայի հարաբերությունները որակապես նոր մակարդակի են հասել»։
«Մենք պահպանել ենք այն բոլոր լավ բաները, որոնք տասնամյակներ շարունակ միավորել են մեր ժողովուրդներին, եւ անկախ այն հասարակական-քաղաքական կազմավորումից, որում մենք փոխգործակցել ենք, մեր ժողովուրդների միջեւ բարեկամական կապերը միշտ հանդիսացել են միջպետական հարաբերությունների հիմքը։ Եվ այսօր, երբ միջպետական հարաբերությունները թե՛ ձեւով, թե՛ բովանդակությամբ որակապես նոր մակարդակի են հասել, բնականաբար, դրան աջակցում են նաեւ մեր երկրների հասարակությունները»,- ասել է Ալիեւը՝ Բաքվում ընդունելով Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինին։
«Մեր դաշնակցային փոխգործակցությունը կամրապնդվի՝ ի շահ մեր երկրների եւ ժողովուրդների։ Դա նաեւ կարեւոր գործոն է տարածաշրջանային կայունության եւ անվտանգության համար»,- ասել է Ալիեւը։

Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani President Ilham Aliyev said today that “relations between Baku and Moscow have reached a qualitatively new level.”
“We have maintained all the good that united our peoples for decades, and regardless of the social and political formation we interacted in, friendly ties between our peoples have always been the foundation of interstate relations. And today, when interstate relations have reached a qualitatively new level both in form and content, naturally, it is also supported by the people of our countries,” Aliyev said at a meeting in Baku with Russian Prime Minister Mikhail Mishustin.
“Our allied interaction will be strengthened for the benefit of our countries and peoples. It is also an important factor of regional stability and security,” Aliyev said.