Ալիեւ. «Մոսկվայի հետ մեր կապերը որակապես նոր մակարդակի են հասել» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ «Բաքվի եւ Մոսկվայի հարաբերությունները որակապես նոր մակարդակի են հասել»։
«Մենք պահպանել ենք այն բոլոր լավ բաները, որոնք տասնամյակներ շարունակ միավորել են մեր ժողովուրդներին, եւ անկախ այն հասարակական-քաղաքական կազմավորումից, որում մենք փոխգործակցել ենք, մեր ժողովուրդների միջեւ բարեկամական կապերը միշտ հանդիսացել են միջպետական հարաբերությունների հիմքը։ Եվ այսօր, երբ միջպետական հարաբերությունները թե՛ ձեւով, թե՛ բովանդակությամբ որակապես նոր մակարդակի են հասել, բնականաբար, դրան աջակցում են նաեւ մեր երկրների հասարակությունները»,- ասել է Ալիեւը՝ Բաքվում ընդունելով Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինին։
«Մեր դաշնակցային փոխգործակցությունը կամրապնդվի՝ ի շահ մեր երկրների եւ ժողովուրդների։ Դա նաեւ կարեւոր գործոն է տարածաշրջանային կայունության եւ անվտանգության համար»,- ասել է Ալիեւը։

Алиев заявил, что «отношения c Москвой вышли на качественно новый уровень» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил сегодня, что «отношения Баку и Москвы вышли на качественно новый уровень».
«Мы сохранили все то доброе, что объединяло наши народы на протяжении десятилетий, и независимо от общественно-политической формации, в которой мы взаимодействовали, дружественные связи между нашими народами всегда являлись фундаментом межгосударственных отношений. А сегодня, когда межгосударственные отношения вышли на качественно новый уровень и по форме, и по содержанию, естественно, это также поддерживается и общественностью наших стран», - сказал Алиев на встрече в Баку с премьер-министром РФ Михаилом Мишустиным.
«Наше союзническое взаимодействие будет укрепляться на благо наших стран и народов. Это также является важным фактором региональной стабильности и безопасности», - сказал Алиев.