Ալեն Սիմոնյանն ասել է, որ «գնդակն Ադրբեջանի դաշտում է» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այսօր ասել է, որ «Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիրը կարող է կնքվել առաջիկա 15 օրվա ընթացքում, եթե Բաքուն քաղաքական կամք դրսեւորի»։
«Այսօր նոյեմբերի 28-ն է, ցանկության պարագայում կարելի է գալիք 15 օրվա ընթացքում խաղաղության պայմանագիրը կնքել, եթե Ադրբեջանի իշխանությունն իրոք քաղաքական կամք դրսեւորի։ Կարելի է ասել՝ սկզբունքային գրեթե բոլոր հարցերի շուրջ եկել ենք համաձայնության»,-լրագրողների հետ զրույցում ասել է նա։
ԱԺ նախագահը նշել է, որ հայկական կողմն ամենայն պատասխանատվությամբ գնում է խաղաղության.
«Չեմ հասկանում՝ ինչու է Ադրբեջանը տարբեր ֆորմատների հանդիպումներից խուսափում: Չեմ հասկանում, թե ժամանակ ձգելն ի՞նչ է տալու Ադրբեջանին եւ տարածաշրջանին, երբ խոսում են խաղաղության մասին, սակայն հրաժարվում են ստորագրելուց: Գնդակն Ադրբեջանի դաշտում է»:

Ален Симонян заявил, что «мяч на стороне Азербайджана» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Председатель парламента Армении Ален Симонян заявил сегодня, что «мирный договор с Азербайджаном может быть подписан в течение 15 дней».
«Сегодня - 28 ноября, при желании мирное соглашение может быть подписано в течение последующих 15 дней, если правительство Азербайджана действительно проявит политическую волю. Можно сказать, что мы достигли согласия практически по всем принципиальным вопросам»,- сказал он в разговоре с журналистами.
Спикер парламента отметил, что армянская сторона с полной ответственностью идет к миру:
«Не понимаю, почему Азербайджан избегает встреч в разных форматах. Не понимаю, что даст промедление Азербайджану и региону, когда они говорят о мире, но отказываются подписывать. Мяч на стороне Азербайджана».