Ալեն Սիմոնյանն ասել է, որ «գնդակն Ադրբեջանի դաշտում է» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այսօր ասել է, որ «Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիրը կարող է կնքվել առաջիկա 15 օրվա ընթացքում, եթե Բաքուն քաղաքական կամք դրսեւորի»։
«Այսօր նոյեմբերի 28-ն է, ցանկության պարագայում կարելի է գալիք 15 օրվա ընթացքում խաղաղության պայմանագիրը կնքել, եթե Ադրբեջանի իշխանությունն իրոք քաղաքական կամք դրսեւորի։ Կարելի է ասել՝ սկզբունքային գրեթե բոլոր հարցերի շուրջ եկել ենք համաձայնության»,-լրագրողների հետ զրույցում ասել է նա։
ԱԺ նախագահը նշել է, որ հայկական կողմն ամենայն պատասխանատվությամբ գնում է խաղաղության.
«Չեմ հասկանում՝ ինչու է Ադրբեջանը տարբեր ֆորմատների հանդիպումներից խուսափում: Չեմ հասկանում, թե ժամանակ ձգելն ի՞նչ է տալու Ադրբեջանին եւ տարածաշրջանին, երբ խոսում են խաղաղության մասին, սակայն հրաժարվում են ստորագրելուց: Գնդակն Ադրբեջանի դաշտում է»:

Yerevan /Mediamax/. The chairman of Armenia’s National Assembly Alen Simonyan said today that "the peace agreement with Azerbaijan can be signed within the next 15 days, if Baku demonstrates political will.”
“Today is November 28, in case of wish, the peace agreement can be signed within the next 15 days, if the government of Azerbaijan really demonstrates political will. We can say that we have reached an agreement on almost all fundamental issues,” he said speaking with reporters.
The parliament speaker noted that the Armenian side is heading for peace with full responsibility:
“I don’t understand why Azerbaijan avoids meetings of different formats. I don’t understand what the delaying will give to Azerbaijan and the region, when they talk about peace, but refuse to sign. The ball is in Azerbaijan’s court.”