Փոխվարչապետները կհանդիպեն այսօր, Միրզոյանն ու Բայրամովը՝ հունիսի 12-ին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ հունիսի 2-ին Մոսկվայում տեղի կունենա Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի փոխվարչապետների եռակողմ աշխատանքային խմբի հանդիպումը:
«Մոսկվայում նախատեսված է տարածաշրջանային կոմունիկացիաների հետ կապված աշխատանքային խմբի հանդիպումը»,- ասել է նա:
Մայիսի 31-ին Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկն ասել էր.
«Այսօր մենք շատ մոտ ենք ասելու, որ կարող ենք վերականգնել երկաթուղային հաղորդակցությունն Ադրբեջանի արեւմտյան շրջանների եւ Նախիջեւանի միջեւ:
Որոշումները, որ պատրաստվում ենք քննարկել եռակողմ աշխատանքային խմբի շրջանակում, անկասկած, մեծ նշանակություն ունեն Հարավային Կովկասում  իրավիճակի կայունացման եւ Հայաստանի ապաշրջափակման համար»:
Ալեքսեյ Օվերչուկի խոսքով՝ առաջիկա հանդիպման ժամանակ քննարկվելիք հարցերը «վերաբերում են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ սահմանի հատման եղանակներին վերաբերող տեխնիկական մանրամասներին»։
«Այդ սահմանին լինելու է անձնագրային եւ մաքսային հսկողություն, ինչպես նաեւ հսկման բոլոր այն տեսակները, որոնք կան միջազգային սահմաններին»,- ասել է նա:
Նիկոլ Փաշինյանը նաեւ տեղեկացրել է, որ հունիսի 12-ին Վաշինգտոնում կկայանա Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանի եւ Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said that the trilateral working group of the vice premiers of Armenia, Russia and Azerbaijan will meet in Moscow on June 2.
“The meeting of the working group related to regional communications is planned in Moscow,” he said.
On May 31, Russian Vice Prime Minister Alexey Overchuk said:
“Today we are very close to saying that we can restore railway communication between the western regions of Azerbaijan and Nakhichevan. The decisions that we are going to discuss within the framework of the trilateral working group are undoubtedly of great importance for the stabilization of the situation in the South Caucasus and for lifting the blockade of Armenia.”
Alexey Overchuk said the issues to be discussed during the upcoming meeting “refer to the technical details of the ways of crossing the border between Armenia and Azerbaijan.”
“At the border there will be passport and customs control, and all types of controls that exist at international borders,” he said.
Nikol Pashinyan also said that Armenian and Azerbaijani Foreign Ministers Ararat Mirzoyan and Jeyhun Bayramov will meet in Washington on June 12.