USAID-ի ղեկավարի օգնականը խոսել է Լաչինի միջանցքի շրջափակման մասին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) ղեկավարի օգնական Էրին ՄքՔին ասել է, որ «Լաչինի միջանցքի շրջափակումը սթրեսի է ենթարկում Լեռնային Ղարաբաղի քաղաքացիական բնակչությանը»:
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի միջազգային հարաբերությունների կոմիտեի կազմակերպած լսումների ժամանակ Էրին ՄքՔին խոսել է Լաչինի միջանցքի շարունակվող շրջափակման եւ «Հայաստանի տարածք Ադրբեջանի ներխուժումների մասին»:
«Իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղի ներսում շարունակում է մեծապես անհանգստացնել ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալությանը եւ միջազգային մարդասիրական հանրույթին: Լաչինի միջանցքի շրջափակումը սթրեսի է ենթարկում Լեռնային Ղարաբաղի քաղաքացիական բնակչությանը` նվազեցնելով էական ծառայությունների եւ բժշկական օգնության հասանելիությունը», - ասել է Էրին ՄքՔին:

USAID Assistant Administrator speaks about blockage of the Lachin Corridor - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. USAID Assistant Administrator Erin McKee said that "the blockage of the Lachin Corridor is putting undue stress on the civilian population of Nagorno-Karabakh.”
During the hearings at the House Foreign Affairs Committee Erin McKee spoke about the ongoing blockage of the Lachin Corridor and “incursions by Azerbaijan into the Republic of Armenia”
“The situation inside Nagorno-Karabakh continues to be of great concern to the USG, USAID, and the international humanitarian community. The blockage of the Lachin Corridor is putting undue stress on the civilian population of Nagorno-Karabakh – reducing access to essential services, medical treatment, and basic commodities,” Erin McKee said.