USAID-ի ղեկավարի օգնականը խոսել է Լաչինի միջանցքի շրջափակման մասին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) ղեկավարի օգնական Էրին ՄքՔին ասել է, որ «Լաչինի միջանցքի շրջափակումը սթրեսի է ենթարկում Լեռնային Ղարաբաղի քաղաքացիական բնակչությանը»:
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի միջազգային հարաբերությունների կոմիտեի կազմակերպած լսումների ժամանակ Էրին ՄքՔին խոսել է Լաչինի միջանցքի շարունակվող շրջափակման եւ «Հայաստանի տարածք Ադրբեջանի ներխուժումների մասին»:
«Իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղի ներսում շարունակում է մեծապես անհանգստացնել ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալությանը եւ միջազգային մարդասիրական հանրույթին: Լաչինի միջանցքի շրջափակումը սթրեսի է ենթարկում Լեռնային Ղարաբաղի քաղաքացիական բնակչությանը` նվազեցնելով էական ծառայությունների եւ բժշկական օգնության հասանելիությունը», - ասել է Էրին ՄքՔին:

Помощник директора USAID затронула тему блокады Лачинского коридора - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Помощник директора Агентства США по международному развитию (USAID) Эрин МкКи заявила, что «блокада Лачинского коридора подвергает стрессу гражданское население Нагорного Карабаха».
На слушаниях, организованных Комитетом по международным отношениям Палаты представителей Конгресса США, Эрин МкКи рассказала о продолжающейся блокаде Лачинского коридора и «азербайджанских вторжениях на территорию Армении».
«Ситуация в Нагорном Карабахе продолжает сильно беспокоить Агентство США по международному развитию и международное гуманитарное сообщество. Блокада Лачинского коридора подвергает стрессу гражданское население Нагорного Карабаха, ограничивая доступ к основным услугам и медицинскому обслуживанию»,- заявила Эрин МкКи.