«Ադրբեջանի հռետորաբանությունը սրվում է, բանակցությունը՝ շարունակվում» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր ասել է, որ Ադրբեջանում վերջին օրերին ավելի է սրվել թե հայատյացության քարոզը, թե ուղղակի սպառնալիքները:
«Այս հռետորաբանությունն ու ագրեսիվ կեցվածքը ոչ միայն չեն նպաստում խաղաղության գործընթացին, այլեւ նոր խոչընդոտներ են ստեղծում:
Տեղի է ունենում բանակցային գործընթաց խաղաղության պայմանագրի շուրջ, մյուս կողմից տեսնում ենք Ադրբեջանի ավելի սրվող հռետորաբանությունը»,- ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ ասել է Արարատ Միրզոյանը:
ԱԳ նախարարի խոսքով՝ խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցությունները շարունակվում են.
«Մենք համառորեն եւ անկեղծորեն շարունակելու ենք բանակցել՝ նպատակ ունենալով տարածաշրջանում հաստատել երկարատեւ եւ կայուն խաղաղություն»:

Yerevan /Mediamax/. Armenia’s Foreign Minister Ararat Mirzoyan said today that both the propaganda of Armenophobia and direct threats have intensified in Azerbaijan in recent days.
“This rhetoric and aggressive stance not only fail to contribute to the peace process, but also create new obstacles.
Negotiations over the peace treaty are ongoing, on the other hand, we see Azerbaijan’s escalating rhetoric,” Ararat Mirzoyan said at the parliament today.
The minister said the negotiations over the peace treaty continue:
“We will persistently and sincerely continue to negotiate in order to establish long-term and sustainable peace in the region.”