«Ադրբեջանի հռետորաբանությունը սրվում է, բանակցությունը՝ շարունակվում» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր ասել է, որ Ադրբեջանում վերջին օրերին ավելի է սրվել թե հայատյացության քարոզը, թե ուղղակի սպառնալիքները:
«Այս հռետորաբանությունն ու ագրեսիվ կեցվածքը ոչ միայն չեն նպաստում խաղաղության գործընթացին, այլեւ նոր խոչընդոտներ են ստեղծում:
Տեղի է ունենում բանակցային գործընթաց խաղաղության պայմանագրի շուրջ, մյուս կողմից տեսնում ենք Ադրբեջանի ավելի սրվող հռետորաբանությունը»,- ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ ասել է Արարատ Միրզոյանը:
ԱԳ նախարարի խոսքով՝ խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցությունները շարունակվում են.
«Մենք համառորեն եւ անկեղծորեն շարունակելու ենք բանակցել՝ նպատակ ունենալով տարածաշրջանում հաստատել երկարատեւ եւ կայուն խաղաղություն»:

Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян заявил сегодня, что в последние дни в Азербайджане усилилась как пропаганда ненависти к армянам, так и прямые угрозы.
«Эта риторика и агрессивное поведение не только не способствуют мирному процессу, но и создают новые препятствия.
Вокруг мирного договора идет переговорный процесс, с другой стороны, мы видим все более обостряющуюся риторику Азербайджана»,- сказал Арарат Мирзоян в ходе сессии вопросов и ответов между парламентом и правительством.
По словам министра, переговоры по мирному договору продолжаются.
«Мы будем настойчиво и искренне продолжать переговоры с целью установления долгосрочного и стабильного мира в регионе»,- сказал Мирзоян.