Արարատ Միրզոյանն ու Սերգեյ Լավրովը կհանդիպեն մարտի 20-ին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան այսօր ասել է, որ ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը մարտի 20-ին Մոսկվայում բանակցություններ կվարի Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ:
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ դիվանագետը նշել է, որ կողմերը «մանրամասն կքննարկեն երկկողմ համագործակցությունը զարգացնելու հետագա քայլերը, ինչպես նաեւ ընդհանուր ինտեգրացիոն ասոցիացիաներում՝ ԱՊՀ, ԵԱՏՄ, ՀԱՊԿ, համագործակցությունն ամրապնդելու հարցը»։
«Նախատեսվում է մտքերի փոխանակում գլոբալ օրակարգի ակտուալ հարցերի շուրջ: Քննարկման առանցքում կլինեն տարածաշրջանային խնդիրները, այդ թվում՝ Լաչինի միջանցքի շուրջ եւ, ընդհանրապես, Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի կարգավորումը։»,- եզրափակել է խոսքը Մարիա Զախարովան:

Ararat Mirzoyan and Sergey Lavrov to meet on March 20 - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Russian Foreign Ministry spokesperson Maria Zakharova said today that Russian Foreign Minister Sergey Lavrov will hold talks with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan in Moscow on March 20.
TASS says that Zakharova noted that the parties will “thoroughly discuss the further steps to develop bilateral cooperation, as well as the issue of strengthening cooperation in general integration associations – CIS, EAEU, CSTO.”
“They will exchange ideas on current issues of the global agenda. Regional issues will be at the core of the discussion, including the settlement of the situation around the Lachin corridor and the situation in Nagorno-Karabakh,” Maria Zakharova said.