Արարատ Միրզոյանն ու Սերգեյ Լավրովը կհանդիպեն մարտի 20-ին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան այսօր ասել է, որ ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը մարտի 20-ին Մոսկվայում բանակցություններ կվարի Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ:
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ դիվանագետը նշել է, որ կողմերը «մանրամասն կքննարկեն երկկողմ համագործակցությունը զարգացնելու հետագա քայլերը, ինչպես նաեւ ընդհանուր ինտեգրացիոն ասոցիացիաներում՝ ԱՊՀ, ԵԱՏՄ, ՀԱՊԿ, համագործակցությունն ամրապնդելու հարցը»։
«Նախատեսվում է մտքերի փոխանակում գլոբալ օրակարգի ակտուալ հարցերի շուրջ: Քննարկման առանցքում կլինեն տարածաշրջանային խնդիրները, այդ թվում՝ Լաչինի միջանցքի շուրջ եւ, ընդհանրապես, Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի կարգավորումը։»,- եզրափակել է խոսքը Մարիա Զախարովան:

Арарат Мирзоян и Сергей Лавров встретятся 20 марта - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Официальный представитель МИД России Мария Захарова сообщила сегодня, что министр иностранных дел РФ Сергей Лавров проведет переговоры с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном 20 марта в Москве.
Как сообщает ТАСС, дипломат отметила, что стороны «детально обсудят дальнейшие шаги по развитию двустороннего сотрудничества, а также вопрос укрепления взаимодействия в общих интеграционных объединениях - СНГ, ЕАЭС, ОДКБ».
«Планируется обмен мнениями по актуальным вопросам глобальной повестки. В центре обсуждения будут региональные вопросы, в том числе, урегулирование ситуации вокруг Лачинского коридора и ситуации в Нагорном Карабахе»,- заключила Мария Захарова.