Միրզոյանն ու Լավրովը նախանշել են բանակցությունների ուղղությունը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանը եւ Սերգեյ Լավրովը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանը եւ կայունությանը վերաբերող հարցեր:
ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնել են, որ «Ռաիսինա երկխոսություն» համաժողովի շրջանակում Նյու Դելիում կայացած հանդիպմանը նրանք քննարկել են նաեւ Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման եւ էլեկտրաէներգիայի խափանման հետեւանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակը։
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի արտգործնախարարները հանդիպման ժամանակ անդրադարձել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման, սահմանազատման եւ սահմանային անվտանգության, տարածաշրջանում բոլոր տնտեսական եւ տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակման, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի շուրջ հարցերի:
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտնել է, որ երկու երկրի ԱԳ նախարարները հանդիպման ընթացքում նախանշել են բանակցությունների ուղղությունը:

Mirzoyan and Lavrov outline direction of negotiations - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian and Russian Foreign Ministers Ararat Mirzoyan and Sergey Lavrov met in New Delhi.
The Russian Foreign Ministry spokesperson Maria Zakharova said that the foreign ministers of the two countries outlined the direction of the negotiations during the meeting.
Earlier it has been reported that Ararat Mirzoyan will be in New Delhi on a working visit on March 3-4 and participate in India’s leading conference on geopolitics and geoeconomics.
Prior to this, Russian foreign minister was in Baku on a working visit where he met with his Azerbaijani counterpart Jeyhun Bayramov.