Միրզոյանն ու Լավրովը նախանշել են բանակցությունների ուղղությունը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանը եւ Սերգեյ Լավրովը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանը եւ կայունությանը վերաբերող հարցեր:
ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնել են, որ «Ռաիսինա երկխոսություն» համաժողովի շրջանակում Նյու Դելիում կայացած հանդիպմանը նրանք քննարկել են նաեւ Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման եւ էլեկտրաէներգիայի խափանման հետեւանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակը։
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի արտգործնախարարները հանդիպման ժամանակ անդրադարձել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման, սահմանազատման եւ սահմանային անվտանգության, տարածաշրջանում բոլոր տնտեսական եւ տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակման, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի շուրջ հարցերի:
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտնել է, որ երկու երկրի ԱԳ նախարարները հանդիպման ընթացքում նախանշել են բանակցությունների ուղղությունը:

Ереван /Медиамакс/. В Нью-Дели состоялась встреча министров иностранных дел Армении и России Арарата Мирзояна и Сергея Лаврова.
Как сообщила официальный представитель МИД России Мария Захарова, в ходе встречи министры иностранных дел двух стран обозначили направление переговоров.
Как известно, Арарат Мирзоян посетит с рабочим визитом столицу Индии 3-4 марта, примет участие в форуме по геополитике и геоэкономике, выступив в качестве спикера.
До этого Сергей Лавров находился с рабочим визитом в Баку, где встретился со своим азербайджанским коллегой Джейхуном Байрамовым.