ՌԴ-ն պատրաստ է նպաստել Փաշինյանի եւ Ալիեւի հանդիպման կայացմանը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովն այսօր ասել է, որ Ռուսաստանը պատրաստ է աջակցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի նոր հանդիպումն իր տարածքում անցկացնելուն։
«Ռուսաստանն, իհարկե, պատրաստ կլինի տրամադրել անհրաժեշտ օգնությունը՝ իր տարածքում նման հանդիպում անցկացնելու համար»,- ասել է Կրեմլի խոսնակը։
Խոսելով ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովի մասին, որը կարող է տեղի ունենալ տարեվերջին Սանկտ Պետերբուրգում, նա նշել է. «Նման նախատոնական հանդիպում անցկացնելու գաղափարներ կան։ Երբ բոլոր պայմանավորվածությունները վերջնական տեսքի բերվեն, համապատասխան հայտարարություն կանենք»,- ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ ասել է Դմիտրի Պեսկովը։

Россия готова содействовать встрече Пашиняна и Алиева - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков заявил сегодня, что Россия готова содействовать проведению новой встречи премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева на своей территории.
«Россия, безусловно, будет готова оказать необходимое содействие для проведения такой встречи на своей территории», - сказал спикер Кремля.
Говоря о неофициальном саммите СНГ, который может состояться в конце года в Санкт-Петербурге, он отметил: «Есть идеи проведения такого предпраздничного собрания. Когда все договоренности будут завершены, мы сделаем соответствующее заявление», - передает слова Дмитрия Пескова ТАСС.