ՌԴ-ն պատրաստ է նպաստել Փաշինյանի եւ Ալիեւի հանդիպման կայացմանը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովն այսօր ասել է, որ Ռուսաստանը պատրաստ է աջակցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի նոր հանդիպումն իր տարածքում անցկացնելուն։
«Ռուսաստանն, իհարկե, պատրաստ կլինի տրամադրել անհրաժեշտ օգնությունը՝ իր տարածքում նման հանդիպում անցկացնելու համար»,- ասել է Կրեմլի խոսնակը։
Խոսելով ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովի մասին, որը կարող է տեղի ունենալ տարեվերջին Սանկտ Պետերբուրգում, նա նշել է. «Նման նախատոնական հանդիպում անցկացնելու գաղափարներ կան։ Երբ բոլոր պայմանավորվածությունները վերջնական տեսքի բերվեն, համապատասխան հայտարարություն կանենք»,- ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ ասել է Դմիտրի Պեսկովը։

Russia ready to facilitate a meeting between Pashinyan and Aliyev - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Kremlin spokesperson Dmitry Peskov said today that Russia is ready to facilitate a new meeting between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev on its territory.
“Of course, Russia will be ready to provide the necessary assistance to hold such a meeting on its territory,” Peskov said.
Speaking about the unofficial summit of the CIS, which may take place at the end of the year in St. Petersburg, he noted: “There are ideas for holding such a pre-holiday meeting. When all arrangements are finalized, we will make a corresponding announcement,” Kremlin spokesperson said, according to TASS.