Մակրոնն ու Փաշինյանը կհանդիպեն այս շաբաթ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը նախատեսում է հանդիպել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ նոյեմբերի 19-ին Թունիսում՝ ֆրանկոֆոն երկրների ղեկավարների գագաթնաժողովի շրջանակներում։
Ինչպես հայտնում է Ելիսեյան պալատի մամուլի ծառայությունը՝ այս մասին Մակրոնն ասել է նոյեմբերի 12-ին՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ հեռախոսազրույցում։
Մակրոնը հաստատել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին աջակցելու Ֆրանսիայի պատրաստակամությունը։
Հեռախոսազրույցի մասին Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրությունում նշվում է, որ «Ալիեւն ընդգծել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում չեզոք, անաչառ եւ հավասարակշռված մոտեցման կարեւորությունը»։

Макрон и Пашинян встретятся на этой неделе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Франции Эмманюэль Макрон намерен встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном 19 ноября в Тунисе в рамках саммита франкоязычных стран.
Как сообщает пресс-служба Елисейского дворца, Макрон сказал об этом 12 ноября в телефонном разговоре с президентом Азербайджан Ильхамом Алиевым.
Макрон подтвердил готовность Франции поддерживать процесс нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.
В сообщении о разговоре, распространенном пресс-службой президента Азербайджана, отмечается, что «Алиев подчеркнул важность демонстрации нейтрального, беспристрастного и сбалансированного подхода в процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном».