Լավրովն ու Բայրամովը պայմանավորվել են ակտիվացնել աշխատանքները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Սերգեյ Լավրովն ու Ջեյհուն Բայրամովն այսօր հեռախոսազրույց են ունեցել։
Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳՆ Տեղեկատվության եւ մամուլի վարչության հաղորդագրության մեջ ասվում է.
«Նախարարները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների արդիական հարցեր՝ շեշտը դնելով Ռուսաստանի Դաշնության եւ Ադրբեջանի Հանրապետության 2022 թվականի փետրվարի 22-ի դաշնակցային համագործակցության մասին հռչակագրի դրույթների կատարման վրա։
Նրանք քննարկվել են Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների միջեւ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի եւ նոյեմբերի 26-ի եռակողմ պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը եւ պայմանավորվածություն են ձեռք բերվել ակտիվացնել համապատասխան աշխատանքները։

Лавров и Байрамов «сверили часы» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министры иностранных дел России и Азербайджана Сергей Лавров и Джейхун Байрамов провели сегодня телефонную беседу.
В сообщении Департамента информации и печати МИД РФ говорится:
«Министры обсудили актуальные вопросы двусторонних отношений с акцентом на реализацию положений Декларации о союзническом взаимодействии между Российской Федерацией и Азербайджанской Республикой от 22 февраля 2022 г.
Рассмотрен ход выполнения трехсторонних договоренностей лидеров России, Азербайджана и Армении от 9 ноября 2020 г., 11 января и 26 ноября 2021 г. Условлено активизировать соответствующую работу.