Փաշինյանը հեռախոսազրույցներ է ունեցել Պուտինի եւ Մակրոնի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույցներ է ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ:
Կառավարության տարածած հաղորդագրությունում ասվում է՝ Վլադիմիր Պուտինի հետ զրույցում Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ չնայած ներկայում սահմանին հարաբերական հանգիստ է՝ ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական ագրեսիայի հետեւանքով իրավիճակը շարունակում է մնալ շատ լարված:
ՀՀ վարչապետը եւ ՌԴ նախագահը քննարկել են նաեւ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանն ուղղված ՀՀ դիմումի վերաբերյալ ընդունված որոշումների իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
Էմանուել Մակրոնը վերահաստատել է պատրաստակամությունը՝ նպաստելու երկխոսությանն ու խաղաղությանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդին ուղղված ՀՀ դիմումի շուրջ քննարկումներին:

Пашинян провел телефонные беседы с Путиным и Макроном - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонные беседы с президентом России Владимиром Путиным и президентом Франции Эмманюэлем Макроном.
В сообщении пресс-службы правительства Армении говорится, что в беседе с Путиным Пашинян подчеркнул, что, несмотря на относительное спокойствие на границе в настоящий момент, ситуация, сложившаяся в результате агрессии Азербайджана против суверенной территории Армении, остается очень напряженной.
Премьер-министр Армении и президент России также обсудили вопросы, связанные с реализацией решений, принятых в связи с обращением Армении в ОДКБ.