ՌԴ ԱԳՆ. Փաշինյանը, Պուտինը եւ Ալիեւը հնարավոր է հանդիպեն օգոստոսի վերջին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մինչեւ օգոստոսի վերջ նախատեսվում են բարձր մակարդակի եռակողմ շփումներ Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ:
ՏԱՍՍ գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ տեղեկատվության եւ մամուլի դեպարտամենտի ղեկավարի տեղակալ Իվան Նեչաեւը:
«Մինչեւ օգոստոսի վերջ նախատեսվում է բարձր մակարդակով եռակողմ շփումներ կազմակերպել հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման շուրջ»,- ասել է նա։
Նեչաեւն ընդգծել է, որ իրավիճակը տարածաշրջանում գտնվում է Մոսկվայի ուշադրության կենտրոնում։
«Ռուսաստանն ամենաբարձր մակարդակով մշտական կապի մեջ է հայկական եւ ադրբեջանական կողմերի հետ: Ինտենսիվ քաղաքական շփումների հետ մեկտեղ շարունակվում է ակտիվ աշխատանքը ՌԴ խաղաղապահների կողմից, որոնք անհրաժեշտ ջանքեր են գործադրում տեղում իրավիճակը կայունացնելու համար: Եվ Բաքուն, եւ Երեւանը բազմիցս նշել են ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի կարեւոր դերը: Ռուսական կողմն անհիմն է համարում որոշ քննադատական հայտարարությունները Լեռնային Ղարաբաղի տարածաշրջանում խաղաղապահ զորախմբի հասցեին»,- ասել է Իվան Նեչաեւը։

Russian MFA: Pashinyan, Putin and Aliyev to probably meet by the end of August - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Russia, Armenia and Azerbaijan are expected to hold high-level trilateral contacts before the end of August.
TASS reports that this was stated by the deputy head of Information and Press Department of the Russian Foreign Affairs Ministry Ivan Nechayev during a briefing.
“There are plans to organize high-level trilateral contacts on the normalization of Armenian-Azerbaijani relations,” he said.
Nechayev stressed that the situation in the region is under the attention of Moscow.
“Russia is in constant contact with the Armenian and Azerbaijani sides at the highest level. Along with the intense political contacts, the active work of the Russian peacekeepers continues. They are making necessary efforts to stabilize the situation on the ground. Both Baku and Yerevan have repeatedly noted the important role of the Russian peacekeeping contingent. The Russian side considers some critical statements in the address of the peacekeeping troops deployed in Nagorno-Karabakh region groundless,” Ivan Nechayev said.