ԱՄՆ-ն պատժամիջոցներ է սահմանել ՌԴ-ում Ադրբեջանի գլխավոր լոբբիստի նկատմամբ - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Միացյալ Նահանգները պատժամիջոցներ են սահմանել ռուսաստանցի ձեռնարկատեր Գոդ Նիսանովի նկատմամբ, ով համարվում է Ռուսաստանում Ադրբեջանի շահերի գլխավոր լոբբիստը:
ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենն իր հայտարարության մեջ նշել է, որ Գոդ Նիսանովը «Եվրոպայի ամենահարուստ մարդկանցից մեկն» է եւ «մի քանի ռուսաստանցի պաշտոնյաների մերձավորը»:
Մեդիամաքսը նշում է, որ 2020թ. դեկտեմբերին ռուսական հետաքննական «Проект» նախագիծը  տեսանյութ էր հրապարկել Գոդ Նիսանովի եւ Ռուսաստանի Արտաքին հետախուզության ծառայության տնօրեն Սերգեյ Նառիշկինի սերտ կապերի մասին:
Գոդ Նիսանովին եւ Զարախ Իլիեւին պատկանող «Киевская площадь» ընկերությունը Ռուսաստանում առեւտրային անշարժ գույքի խոշորագույն սեփականատերերից մեկն է:
2020 թվականի հուլիսին, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանին բռնկված մարտերի օրերին, Գոդ Նիսանովն արգելել էր հայկական մրգերի վաճառքը Մոսկվայում իրեն պատկանող տարածքներում, ինչի հետեւանքով ընդհարումներ էին տեղի ունեցել հայերի եւ ադրբեջանցիների միջեւ:

США ввели санкции против главного лоббиста Азербайджана в России - Mediamax.am
Ереван. /Медиамакс/. Соединенные Штаты ввели санкции против российского бизнесмена Года Нисанова, котороый считается главным лоббистом интересов Азербайджана в России.
Госсекретарь США Энтони Блинкен отметил в своем заявлении, что Год Нисанов является «одним из самых богатых людей в Европе» и «близок с несколькими российскими чиновниками».
Медиамакс отмечает, что в декабре 2020 издание «Проект» опубликовало материал о тесных связях Года Нисанова с директором российской Службы внешней разведки Сергеем Нарышкиным.
Принадлежащая Году Нисанову и Зараху Илиеву компания «Киевская площадь» является одним из крупнейших собственников коммерческой недвижимости в России.
В июле 2020 года, когда на армяно-азербайджанской границе шли бои, Год Нисанов запретил продажу армянских фруктов на территории своих рынков в Москве, что привело к стычкам между армянами и азербайджанцами.