Փաշինյանը շնորհավորել է Մակրոնին վերընտրվելու առթիվ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական նամակ է հղել Էմանուել Մակրոնին՝ Ֆրանսիայի նախագահական ընտրություններում հաղթանակի եւ Ֆրանսիայի նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։
«Համոզված եմ՝ Ձեր վերընտրությունը գալիք հնգամյակի ընթացքում նոր լիցք կհաղորդի Հայաստանի ու Ֆրանսիայի միջեւ առանձնաշնորհյալ հարաբերություններին եւ հնարավորություն կտա հաջողությամբ շարունակել միասին համաձայնեցված մեր համատեղ ծրագրերը, այդ թվում՝ երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների աշխուժացմանն ուղղված ջանքերը։
Հայաստանը բարձր է գնահատում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահի կարգավիճակում Ֆրանսիայի դերակատարումը մեր տարածաշրջանում երկարաժամկետ խաղաղություն հաստատելու հարցում եւ հույս հայտնում, որ այն շարունակական կլինի նաեւ Ձեր նախագահության երկրորդ հնգամյակի ընթացքում:
Հավատացած եղեք՝ Հայաստանը Ձեր եւ բարեկամ Ֆրանսիայի կողքին կլինի համատեղ բոլոր մարտահրավերների հաղթահարման գործում»:

Pashinyan congratulates Macron on re-election
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia sent a congratulatory message to Emmanuel Macron on his re-election as President of France.
The message particularly runs:
“I am convinced that Your re-election for the next five years will give a new impetus to the special relations between Armenia and France and will give an opportunity to successfully continue our jointly agreed programs, including efforts to revive bilateral economic relations.
Armenia highly appreciates France’s role as the OSCE Minsk Group co-chair in establishing lasting peace in our region and expresses hope that it will continue to be so during the second five-year term of your presidency.