Փաշինյանը շնորհավորել է Մակրոնին վերընտրվելու առթիվ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական նամակ է հղել Էմանուել Մակրոնին՝ Ֆրանսիայի նախագահական ընտրություններում հաղթանակի եւ Ֆրանսիայի նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։
«Համոզված եմ՝ Ձեր վերընտրությունը գալիք հնգամյակի ընթացքում նոր լիցք կհաղորդի Հայաստանի ու Ֆրանսիայի միջեւ առանձնաշնորհյալ հարաբերություններին եւ հնարավորություն կտա հաջողությամբ շարունակել միասին համաձայնեցված մեր համատեղ ծրագրերը, այդ թվում՝ երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների աշխուժացմանն ուղղված ջանքերը։
Հայաստանը բարձր է գնահատում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահի կարգավիճակում Ֆրանսիայի դերակատարումը մեր տարածաշրջանում երկարաժամկետ խաղաղություն հաստատելու հարցում եւ հույս հայտնում, որ այն շարունակական կլինի նաեւ Ձեր նախագահության երկրորդ հնգամյակի ընթացքում:
Հավատացած եղեք՝ Հայաստանը Ձեր եւ բարեկամ Ֆրանսիայի կողքին կլինի համատեղ բոլոր մարտահրավերների հաղթահարման գործում»:

Пашинян поздравил Макрона с переизбранием - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное письмо Эмануэлю Макрону в связи с победой на президентских выборах во Франции и его переизбранием на пост президента Франции.
«Убежден, что Ваше переизбрание придаст новый импульс привилегированным отношениям между Арменией и Францией в течение следующих пяти лет и даст возможность успешно продолжить наши совместно согласованные программы, в том числе усилия, направленные на активизацию двусторонних экономических отношений.
Армения высоко оценивает роль Франции как сопредседателя Минской группы ОБСЕ в установлении прочного мира в нашем регионе и выражает надежду, что она продолжится и в течение второго пятилетнего срока вашего председательства.
Будьте уверены, что Армения будет рядом с вами и дружественной Францией в преодолении всех совместных вызовов».