Էրդողանը դարձյալ խոսել է Պուտինի սպասվող այցի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն այսօր հույս է հայտնել, որ Վլադիմիր Պուտինը Չինաստան կատարած այցից հետո կայցելի Թուրքիա։
«Այսօր մենք հանդիպում կունենանք պարոն Զելենսկու հետ, իսկ պարոն Պուտինը մեզ ասել է, որ Չինաստան այցից հետո կայցելի Թուրքիա։ Մեզ համար սխալ է դիտարկել Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի միջեւ բացասական զարգացումները։ Հուսով եմ, որ մենք հաջողությամբ կհաղթահարենք երկու երկրների միջեւ այս անհանգիստ շրջանը»,- ՏԱՍՍ-ը մեջբերում է Էրդողանի այս խոսքերը, որ նա ասել է Կիեւ մեկնելու առաջ։
«Մենք մշտապես հայտարարում ենք, որ աջակցում ենք Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականությանը եւ ինքնիշխանությանը։ Բոլորին հրավիրում ենք երկխոսության, որպեսզի տարածաշրջանում խաղաղություն տիրի։ Եվս մեկ անգամ շեշտում եմ, որ մենք պատրաստ ենք նպաստել մեր տարածաշրջանում խաղաղության եւ վստահության մթնոլորտի հաստատմանը», - հավելել է Էրդողանը։

Ереван /Медиамакс/. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган выразил сегодня надежду, что Владимир Путин прибудет с визитом в Турцию после поездки в Китай.
«Сегодня у нас будет встреча с господином Зеленским, а господин Путин сообщил нам, что после визита в Китай посетит Турцию. Для нас неправильно наблюдать за негативными событиями между Россией и Украиной. Я надеюсь, что мы с успехом преодолеем этот неспокойный период между двумя странами», - эти слова Эрдогана перед вылетом в Киев приводит ТАСС.
«Мы постоянно заявляем, что поддерживаем территориальную целостность и суверенитет Украины. Мы приглашаем всех к диалогу, чтобы воцарился мир в регионе. Еще раз подчеркиваю, что мы готовы внести свой вклад в установление атмосферы мира и доверия в нашем регионе», - добавил Эрдоган.