Էրդողանը դարձյալ խոսել է Պուտինի սպասվող այցի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն այսօր հույս է հայտնել, որ Վլադիմիր Պուտինը Չինաստան կատարած այցից հետո կայցելի Թուրքիա։
«Այսօր մենք հանդիպում կունենանք պարոն Զելենսկու հետ, իսկ պարոն Պուտինը մեզ ասել է, որ Չինաստան այցից հետո կայցելի Թուրքիա։ Մեզ համար սխալ է դիտարկել Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի միջեւ բացասական զարգացումները։ Հուսով եմ, որ մենք հաջողությամբ կհաղթահարենք երկու երկրների միջեւ այս անհանգիստ շրջանը»,- ՏԱՍՍ-ը մեջբերում է Էրդողանի այս խոսքերը, որ նա ասել է Կիեւ մեկնելու առաջ։
«Մենք մշտապես հայտարարում ենք, որ աջակցում ենք Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականությանը եւ ինքնիշխանությանը։ Բոլորին հրավիրում ենք երկխոսության, որպեսզի տարածաշրջանում խաղաղություն տիրի։ Եվս մեկ անգամ շեշտում եմ, որ մենք պատրաստ ենք նպաստել մեր տարածաշրջանում խաղաղության եւ վստահության մթնոլորտի հաստատմանը», - հավելել է Էրդողանը։

Yerevan /Mediamax/. Turkish President Recep Tayyip Erdogan voiced hope today that Vladimir Putin will pay a visit to Turkey following his visit to China.
“Today we will meet with Mr Zelensky, and Mr Putin told us that he will visit Turkey after his visit to China. For us it is wrong to observe the negative developments between Russia and Ukraine. I hope that we will successfully overcome this turbulent period between the two countries,” TASS quoted Erdogan as saying before flying to Kyiv.
“We repeatedly stated that we support the territorial integrity and sovereignty of Ukraine. We invite everyone to dialogue in order to ensure peace in the region. I once again emphasize that we are ready to contribute to establishing an atmosphere of peace and trust in our region,” Erdogan added.