ԱԳՆ. Ադրբեջանի ամեն սադրանք համարժեք պատասխան է ստանալու - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պաշտոնական Երեւանը հայտարարել է, որ Ադրբեջանի կողմից Թուրքիայի աջակցությամբ եւ օտարերկրյա ահաբեկիչ զինյալների ներգրավմամբ Արցախի նկատմամբ սանձազերծված ագրեսիան «ուղեկցվում է ողջամտության սահմաններն անցնող ապատեղեկատվության եւ կեղծիքների արշավով»:
ՀՀ ԱԳՆ հայտարարության մեջ ասված է, որ «անկարող լինելով ռազմաճակատում որեւէ հաջողության հասնելու՝ ադրբեջանական կողմը մի կողմից խոսում է երեւակայական հաջողությունների մասին, իսկ մյուս կողմից կեղծ լուրեր տարածում առ այն, իբրեւ թե Հայաստանն ադրբեջանական բնակավայրերի ուղղությամբ հարվածներ է հասցնում»:
«Ապատեղեկատվական արշավի նպատակն է կոծկել Ադրբեջանի կողմից պատերազմի առաջին իսկ օրերից Լեռնային Ղարաբաղի խոշոր բնակավայրերի զանգվածային հրետակոծումը, որի հետեւանքով արձանագրվել են բազմաթիվ զոհեր քաղաքացիական բնակչության շրջանում, եւ լուրջ վնաս է հասցվել քաղաքացիական կենսապահովման ենթակառուցվածքներին:
Նման ստահոդ լուրերի տարածմամբ Ադրբեջանը նաեւ հող է նախապատրաստում իր հանցավոր քաղաքականության շարունակման եւ պատերազմի աշխարհագրության ընդլայնման համար: Ադրբեջանական կողմի յուրաքանչյուր սադրանք կստանա համարժեք պատասխան Հայաստանի Հանրապետության կողմից», - ասված է հայտարարության մեջ:

МИД Армении: Любая провокация получит пропорциональный ответ - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Официальный Ереван заявил, что агрессия, развязанная Азербайджаном при поддержке Турции с привлечением иностранных боевиков-террористов «сопровождается кампанией дезинформации и фальсификации, выходящей за рамки разумного».
В заявлении МИД Армении говорится, что «азербайджанская сторона, не сумев добиться каких-либо успехов на фронте, с одной стороны, говорит о своем мнимом успехе, а с другой - распространяет ложные слухи о том, что Армения атакует азербайджанские населенные пункты».
«Целью кампании дезинформации является сокрытие массированных обстрелов крупных населенных пунктов в Нагорном Карабахе с первых же дней войны, которые привели к многочисленным жертвам среди гражданского населения и серьезному ущербу для гражданской инфраструктуры.
Распространяя подобные ложные слухи, Азербайджан также готовит почву для продолжения своей преступной политики и расширения географии войны.
Каждая провокация азербайджанской стороны получит пропорциональный ответ со стороны Армении», - говорится в заявлении.